Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan nagy divat a chat?

Miért olyan nagy divat a chat?

Figyelt kérdés

Nem csak fiatalok, de huszonévesek körében is tapasztalom, hogy ha tehetik, inkább chates úton (vagy más ilyen "azonnali üzenetküldő" rendszereken keresztül) akarnak mindig kommunikálni, semhogy mailt írnának. Olvastam olyan cikket is, miszerint a mail már egyébként is a múlt, meg ódivatú, lejárt az ideje, stb., de nem értem, hogy miért. Elvégre amíg az ember _legépeli_ a mondandóját, addig teljesen ugyanannyi időbe telik chaten legépelni azt, mint mailben, tehát még azt sem lehet mondani, hogy a chat gyorsabb lenne - főleg, hogy nem mindig tudja az ember online elkapni a másikat, viszont a mail meg ugye megvárja a címzettet.


Akkor mégis miért ilyen nagy divat a chat, és miért hanyagolják ennyire a mailt?


2011. jún. 7. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen saját magad meg is válaszoltad. Sokan az online dolog miatt szeretik, rögtön választ kap a másiktól. Sokan unalomból chatelnek. Sokan azért, mert máshogy nem tudnak kapcsolatba lépni a párjukkal és ja azért is, mert a chat ingyenes. Legalább is a legtöbb.
2011. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A mail is online, és szintén ingyenes is. Az unalom egy dolog. Nem arról szól a kérdés, amikor az ember csak úgy felmegy egy chatszobába, mert épp nincs jobb dolga, hanem arról, amikor valamit tényleg meg akar beszélni valakivel, és ahelyett, hogy írna mailt, inkább vár akár napokig(!!!) is, mire el tudja kapni az illetőt chaten, ahelyett, hogy írna egy mailt. Ezt a jelenséget nem értem.
2011. jún. 7. 13:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
mi az hogy chaten vár valaki napokig? ott azonnal választ kapnak, e-mailnél kell napokig várni
2011. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Arra vár, hogy a másik is fellépjen ugyanakkor, amikor épp ő is fent van, holott sokkal egyszerűbb lenne írni egy mailt, és akkor akár még aznap is kaphatna választ.


Bár az is tény, hogy sokan egyszerűen b***nak válaszolni mailekre akkor is, ha egyébként idejük is lenne rá, meg gyorsan is el lehetne intézni... és ezt se értem, hogy ez miért van.

2011. jún. 7. 14:03
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Én értem miről beszélsz, szerintem is fura, én is jobban szeretek mailt írni mint chatelni, pont azért mert chaten szinte ELVÁRJÁK az embertől hogy azonnal válaszoljon, ha 2-3 percig nem írok semmit akkor már jönnek a kérdésekkel hogy hol vagy mit csinálsz stb.. Ezért is én nem szoktam sehova bejelentkezni chatre (pl facebookon mindig offline vagyok), ha valaki valami fontosat akar mondani, küldjön üzenetet vagy emailt aztán válaszolok ha ráérek/olyan kedvem van, ami általában max 1 nap szokott lenni de én sokat vagyok itthon szóval hamar válaszolok. Unaloműzésből pedig inkább olvasok vagy valami minthogy másokkal chatelgessek.

Meg az email legalább megmarad, később is vissza lehet nézni, ami szerintem nem árt, ha valami lényeges dologról beszélgettünk épp. Bár igaz, az msn beszélgetéseket is lehet naplózni, de a mail sokkal átláthatóbb.

Csak arra tudok gondolni, hogy a mai fiatalok nem képesek hosszabb, értelmes szövegekben megfogalmazni a mondandójukat, ezért chatelnek inkább. Mert chatben ugye általában egyszerre max 1-2 mondatot ír az illető. Míg az emailek általában hosszabbak.

2011. jún. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Mert chaten egyből választ kapnak, és 5 perc múlva már a szex részleteiről beszélhetnek. Szerinted komolyan barátkozni járnak oda? Dehogy! A legtöbb ember csak dugni akar.
2011. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

14:36 - Látom, nem fogalmaztam világosan, elnézést. Nem kifejezetten chatcsatornákra gondolok, hanem általában véve ezekre a chatelős dolgokra, mint Gtalk, Facebook-üzenő, MSN, Skype, stb. .

És nem is feltétlenül ismerkedésre gondolok, hanem akár régi ismerősök közti kommunikációra is.


14:19 - Örülök, hogy végre valaki érti. :) Látom, hasonlóan gondolkodunk.

A "mai fiatalok" ilyen szempontból érthetőek is, rajtuk annyira nem is csodálkozom, hanem inkább a saját korosztályomon 25-30, akik ugye azért annyira már nem mai gyerekek, de mégis sokszor még ők is inkább ilyen chates kommunikációt akarnak, mint mailt.

Viszont abban lehet valami, amit mondasz, hogy ódzkodnak a hosszabb, értelmes szövegektől, szemben a chat egysorosaival. Így belegondolva, azok az ismerőseim, akik inkább chatesek, ha nagynéha mégis írnak mailt is, hát valóban nem valami összeszedettek.

Lehet, tényleg ez áll a háttérben... elgondolkodtató.

2011. jún. 7. 15:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert a párbeszéd könnyebb mint a monológ.
2011. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
78%

Kérdező! Picit megcáfolnám a teóriáidat, ha megengeded.

Én mondhatni "unalomból" csetelek, és nagyon ritkán teszem, viszont ott is kifejezetten szeretek többtagú, értelmes(nek vélt:) ), helyesírásilag korrekt mondatokban kommunikálni.

Aki ebben nem tud/akar velem lépést tartami, azzal nem beszélgetünk sokáig.

Én ilyen típus vagyok mind szóban, mind írásban.

(gondoltam, álljon itt azért egy ellenpélda is;)

2011. jún. 8. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönet; pozitív ellenpéldának mindig örülök. :)
2011. jún. 8. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!