Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért néznek "rossz szemmel"...

Miért néznek "rossz szemmel" a tehetősebb emberekre?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 20:52
1 2
 1/15 Doddie válasza:
53%
azert, draga, mert a legtobb "tehetosebb ember" nagyon nagynak kepzeli magat, bunko, lenez masokat... ugyhogy, teljesen megertem azokat akik nem birjak ezeket... ha megtudnak mi az a "nyomor" nem neznenek le masokat... tetük.
2010. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
szerintem azért is, mert nagyon sok tehetős ember nem becsületes úton jutott a vagyonához. Nézz körül Magyarországon, hány becsületesen és szorgalmasan dolgozó ember van és nem jut egyről a kettőre mégsem. Adócsalással, okossággal már lehet, de ehhez nem mindenkinek van mersze.
2010. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Mert egyesek attól, hogy pénzük van, azt hiszik, többek a másiknál, bármit megtehetnek és bármit megengedhetnek maguknak, és mint mindenhol, itt is általánosítunk, pedig nem mindenki ilyen. Viszont a világ törvénye, hogy ahol pénz van, ott más gondok vannak, sokkal súlyosabbak.
2010. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De ez hülyeség, hogy bunkók meg lenézik a másikat. Ez csak egy általánosítás.
2010. dec. 28. 21:28
 5/15 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem láttam, hogy írtál.
2010. dec. 28. 21:29
 6/15 anonim ***** válasza:
Ahogy a kérdés is csak egy általánosítás. :P
2010. dec. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Phoney ***** válasza:
84%

pl.:


- mert a legtöbb ember szentül hiszi, hogy ő mindent megtett a saját sikeréért (és akkor a másiknak miért van több), pedig dehogy.


- mert a legtöbb ember szentül hiszi, hogy ha ő lenne gazdag, akkor ő sokkal jobban bánna a pénzzel/többet adna másoknak, pedig dehogy.


- mert tényleg sok rossz tapasztalat létezik a gazdagokkal szemben, és a legtöbb ember azt hiszi, hogy ő nem lenne olyan, pedig valószínűleg de.

2010. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Sanker ***** válasza:
13%

hát én se dícsérem őket, viszont azokat meg elismerés illeti akik tiszességes módon lettek azok

de ami legjobban zavar engem, az hogy nem segítnek másokon

pl: nem tudom ki nyerte meg a 3 milliárdot a lottón, de úgy látszik egy csepp emberség sincs benne, hogy segítene az árvíz és az iszapkárosultakon...


sajnos igazságtalan világban élünk

2011. jan. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 !l!l válasza:

Mert van akinek az szegénységtől elromlik a szeme, s rövidlátó lesz.

Mert van akinek a gazdagságtól elromlik a szeme, s rövidlátó lesz.


Mindkét esetben az alábbiak történhetnek:

1. Van aki soha nem veszik észre, hogy rossz szemmel néz.

2. Van aki észre veszi, de nem zavarja.

3. Van aki észre veszi, s ezt korrigálandó szemüveget, vagy kontaktlencsét hord. Ezek persze összetörhetnek, vagy kieshetnek a szemből.

4. Van aki sérült, elveszett látásjavítóját idővel pótolja, s van aki nem.

5. Van aki a szemműtétet választja.

2011. jan. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Azért mert a magyar irigy nép. És ha vki tehetős, elsősorban azt feltételezi, ha másik lopott, csalt, hazudott a pénzéért, nem pedig becsületesen megdolgozott érte.

Megjegyzem, amíg ezen gondolkodik, és csak irigykedik, soha nem is lesz tehetősebb....

2011. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!