Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkó voltam? Én nem éreztem...

Bunkó voltam? Én nem éreztem annak

Figyelt kérdés
Postán adtam fel egy levelet, a táskámban kutattam az apró után- vagyis félig nyitva volt a táskám. Ekkor jött, és vészesen közel állt - mégcsak nem is mögém, hanem mellém - egy pirított magyar lány, mire én azt mondtam neki, hogy "Bocs, nem állnál távolabb, mert zavarsz!". Aztán láttam meg, hogy kisgyerek van a másik kezében-ölében. (de szerintem, nem volt idősebb nálam - nem a gyerek)
2011. jan. 7. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál az. Én sem szeretem, ha ilyenkor mellém állnak, akár pirított, akár nem. Kell ennyi bizalmatlanság az ismeretlenekkel szemben, a saját érdekemben.
2011. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Az intim szférába való belépést még a legbecsületesebb embertől sem veszem szívesen. Főleg nem egy olyantól, aki feltehetőleg abból él, hogy kér/lop.


Szóval nem voltál bunkó.

2011. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Csak annyi kifogásolhatót találtam benne, hogy letegezted, egyébként semmi probléma.
2011. jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem voltál az, sőt, én csodálom, hogy mertél szólni! Engem rengetegszer zavar emberek közelsége (üres buszmegállóban a nyakamra áll, úgy kapaszkodik a buszon, hogy a kezemhez ér a keze, stb.), de sosem tudom kezelni ezeket a helyzeteket. A te példádból kiindulva, legközelebb én is szólni fogok!
2011. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én is azonnal gyanakszom (értsd: összefogom a táskám, zsebreteszem a kezem), ha valaki mellémáll.

Eről amúgy eszembe jut, hogy Velencében a nyáron városnézésen voltunk, egyfolytában kimeresztett szemmel, felfelé bambulva kódorogtunk, így nekimentem egy olasz nőnek, de úgy rendesen, azon az oldalon, ahol a táskája volt. Bocsánatot kértem, ő meg azonnal megnézte a táskáját és a ruhája zsebét. Nem esett jól, de abszolút meg tudtam érteni, mert én is hasonló módon cselekedtem volna hasonló esetben. Az, hogy jólszituált szőke diáklány valaki (mint én), az manapság már nem garancia semmire sajnos...


25/N

2011. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ügyes voltál!!
2011. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

nem voltál az.

nyilván ha előbb látod a gyereket, lehet, másképp reagáltál volna, pl. nincs pénzem, nem tudok adni.


hiába koldul szerencsétlen, akkor sem így kéne, hogy belemászik a képedbe. ő volt a bunkó, hogy ilyen közel állt hozzád.

2011. jan. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem koldult, csak odaállt mellém, azt hittem így hamarabb sorra kerül.

Igen, én is a letegezés miatt kérdezem.

2011. jan. 7. 13:12
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

szerintem biztos, hogy koldult.

de ha mégsem, akkor sem voltál az, ne legyen lelkiismeret-furdalásod, fiatalok között természetes a tegeződés, akkor is, ha vadidegenek vagytok.

ha egy ügyintézővel beszélnél hivatalos helyen, akkor persze nem szabad letegezni, hiába vagytok egyidősek, de ebben a mondatodban nem volt semmi bántó, hidd el.

2011. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
60%

annak a fajnak ilyenek kell, mint pl.: "sicc "hess" "takarodj"

embereknek lehet úgy, ahogy írtad, nem voltál bunkó, csodállak, hogy ennyivel megoldottad

2011. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!