Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen volt gyereknek lenni...

Milyen volt gyereknek lenni az 1980-as években?

Figyelt kérdés

2011. jan. 15. 21:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%

Én a 80-as években voltam gyerek,és tinilány.

Teljesen más volt a világ akkor mint most.

Nem volt akkor mobil telefon,és internet,így a napi személyes kommunikáció volt a lényeg.Abban az időben nem a szex volt a fontos 10 évesen.10-13 évesen még a játék volt a lényeg.(nem is tudtam ilyenekről,hogy önkielégítés,szex stb)

14 évesen már nézelődtünk a fiúk felé,de fontos volt a lelki dolog mint a testi.Bizony egy srác nem kapta meg a lányt 1-2 hét után. Akkor még voltak igényes zenei előadok,jó számok amikre lehetett táncolni.Valamiért fontos volt a barátság is.Nem támadtál senkit hátba érdekből.Emlékszem volt egy újság(Ifjúsági magazin) aminek volt egy rovata ahová be lehetett írni,és kérdéseket lehetett feltenni(gyakori kérdések őse).majd a doki válaszolt a kérdésekre ami az újságban volt benne..Nagyon sokszor könnyesre röhögtünk magunkat a barátnőmmel(osztálytársam is volt).Volt olyan hogy alig bírtunk csendben röhögni amikor iskolai kapu felelősök voltunk.(ez avval járt,hogy egy teljes tanítási napon az iskolai bejárati őrző kabinban ültünk,és mi engedtünk be.ki az embereket..

A fiúk még normálisabbak voltak,és ami a lényeg FIÚKNAK néztek ki.Vagyis nem akartak nőiesedni..

Akkor is voltak ideálok,de nem az volt a szexi/szép aki 160 cm és 40 kiló..Akkor még az volt a "dögös" akin van mit fogni..Sokkal könnyebben barátkoztak az emberek,és sokkal könnyebben tudtak egymással beszélgetni..

Szerintem sokkal jobb volt akkor fiatalnak lenni mint most.Én soha nem unatkoztam,és soha nem járt az agyam az öngyilkosságról,önkielégítésről..

Tök jó házibulik voltak,és tök jó volt nyáron amikor össze jött a megszokott csapat,és együtt mentünk moziba,strandra.Vagy csak ki a barátságparkba(Bp.X.ker)- vittünk kaját,innivalót(nem alkoholt) és egész nap elvoltunk..A fiúk fociztak,a lányok tollasoztak vagy kibeszéltük,hogy melyik fiú a helyesebb..

A mai fiatalságot nézve én örülök,hogy nem most vagyok 16 éves...

38/N

2011. jan. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
92%
nemmtudom,mert én a 90 es évekbe voltam gyrek. de sztem tök jó lehett,az utcán még igazi szép kocsik voltak,akkor épültek a panellakótelepek,stb. imádom azt a korszakot,a legszebb időszak, a szoocializmus vége fele.egyszóval szerintem nagyon jó lehetett akkor gyereknek lenni
2011. jan. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%

K. Jó.

Pláne így utólag tudom. '71-es vagyok.

A kérdezett időszakban volt minden ami egy gyereknek kell, még a kispénzüek számára is napi 3x rendes kaja, munka mindenkinek, (szülők), minden fontos ellátás ingyenessége, akár 6-hét nyári tábor a leszebb helyeken, létbiztonság érzése, igazi barátok szerzésének lehetősége,fedél, fütés ilyesmi.

Sok egyéb, ami fontos és csak utólag jössz rá, h. az volt.

NEM igaz, hogy a templomba járókat bsztatták, én is apámmal, aki középvezető volt , rendszeresen jártam, méghozzá 100 m-re volt a templom a sulitól.

Ha kaptál 10 ft-ot, abból 3 napig királykodtál.

Persze azt gyerekként is tudtuk, h. hazudnak a rádióban, de ekkor ha valami igazán kíváncsivá tett, katt a szabadeurópára, ami éppúgy hazudott, de a tényeket legalább rögtön bemondta.(P.Csernobil.)

Meg persze otthoni oktatásból azt is tudtuk miről kell kussolni, (pl. Nagy Imre, stb.).

Szóval akik ma gyerekek, nagyot szívnak ahhoz képest.

De utazhatnak az egzotikus szigetekre, 1 milla /fő áron...És ha szorgalmasan tanulnak, f.aszályos munkanélküliek lesznek...

cső

2011. jan. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Kedves első hsz.

Igaz, egy kicsit idősebb vagyok nálad és férfi. Igaz, hogy egy-két megállapításoddal lehetne vitatkozni, de nem teszem, mert akkor a leírtak lényegét, hangulatát (ami nagyon is igaz!) gyengíteném. Ezt pedig ez a jó kis összegzés nem érdemelné meg. (Jár a hasznos válasz!)

2011. jan. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%

ma 22:21-nek

Első hozzászóló vagyok..Most már kíváncsivá tettél,hogy mi az amit leírtam és vitatható..

Ha a politikát akarod felhozni,nos én azért nem hoztam fel,mert 14-16 évesen minket messziről sem érdekelt a politika..Akkor még nem ez volt a fő téma a fiataloknál..De nyugodtan mond el hogy mi az ami vitatható..

39/N

2011. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
78%

Sajna én akkor születtem, de egy ideje azért siránkozok, hogy bárcsak 50 évvel korábban születtem volna.

22:13-as hozzászóló utolsó mondatát bőrömön érezve... "És ha szorgalmasan tanulnak, f.aszályos munkanélküliek lesznek..."

Üdv, A Diplomás Munkanélküli

2011. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Én a 80-as években voltam gyerek, és semmi pénzért nem cserélném el. Csodás időszak, csodás emberek. Az első hozzászóló minden szavával egyetértek. Micsoda közösségek voltak! Sose jön vissza...

Ami még eszembe jut: mi nem beszéltünk ilyen alpárian, mint a mai gyerekek. (Pl általános iskola 7. oszályába jártam, - ami annyira nem is fiatal- amikor először hallottam azt a szót hogy g*c*. Otthon megkérdeztem anyámat, hogy ez mit jelent, mert az egyik osztlytársam mondta. Elmagyrázta, és azt is hogy ez egy csúnya szó, ne használjam. Nem is használtam, én se, más se. Ma meg kötőszóként használják a többi alpári szóval együtt , és a szülő rá nem szólna a gyerekére.) Az volt a vagány, akinek négyszínű tolla volt, ma meg az a vagány aki a legnagyobb bunkó.

És ezt nem lehet már visszafordítani.

2011. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

1984-ben születtem, és óvodáskoromban március 15-én festettünk magyar papír zászlókat, aztán kimentünk a nagy buszmegálló melletti vörös csillag emlékműhöz,(egri vagyok) leszúrtuk a zászlókat a földbe és csúszkáltunk a csillagon (nem tudtam mit jelképezett, de jól csúszott). És még egy emlék, amikor a rendszerváltás után tele volt plakátozva a város az új címerrel, emlékszem nem tetszett.

Sokkal jobban emlékszem már a 90-es évekre, de ott azért már hozzánk is rendesen betört a nyugat, de én élveztem.

2011. jan. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Fuu de visszamennék a 70-80as évekbe pedig csak 18 vagyok :D Nekem nagyon tetszenek az akkori zenék, autók, motorok, meg minden :D
2011. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtabb, békésebb világ volt és nagyon jó zene :)
2011. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!