Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek illik-e gyereknek...

Levka Reina kérdése:

Szerintetek illik-e gyereknek ruhát, cipőt venni ajándékba?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy egy gyermek számára a ruha nem ajándék, hanem egy szükséges dolog, amit a szülők kötelesek megvenni, akkor is, ha nincs szülinap, karácsony, stb. Szerintem az ajándék lényege, hogy maga a gyerek örüljön neki. Nekem kb. 10 éves koromig mindig csalódást okozott, ha ruha volt a csomagban, úgy éltem meg, mintha nem kaptam volna ajándékot. (Ezt fokozni már csak azzal lehetett, amikor elvárták, hogy boldog mosollyal kezdjek el öltözni-vetkőzni és próbáljam fel...) Kisfiamnak (ő most 3 és fél éves) mindig könyvet vagy játékot veszek. Én vagyok furcsa? Érdekel a véleményetek.
2011. aug. 28. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire igazad van, de azért gondolj bele, hogy sok családban nem tudnak "csak úgy" megvenni mindent, amire a gyereknek szüksége van, és "jár neki". Ha te annak idején csak akkor kaptál volna ruhát/cipöt, amikor "alkalom" volt, akkor te is jobban örültél volna neki.


Nálunk gyerekkoromban igen kevés volt a jövedelmünk, és bizony karácsonyra, húsvétra, születésnapra, névnapra kaptam csak ruhákat, mert máskor nem jutott rá, örültönk, ha volt mit enni.


Ha a szüköl jövedelme megengedi, akkor természetesen ne ez legyen az ajándék, de ha egy drágább ruhadarabot szeretne a gyerek, azt kaphatja valami alkalomra, akkor jogos.

2011. aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Anno én is gyűlöltem és megfogadtam, hogy én soha senkinek nem fogok ruhát venni, de megszegtem. A 2,5 éves keresztlányom gyakran kap hello kittys ruhákat tőlem, az 5 éves bátyja pedig verdásat, toy storysat, stb. Örülnek neki. De valljuk be, 15 éve mi nem ilyen csecse ruhákat kaptunk. :)
2011. aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy fiúnak szerintem hat éves kor alatt nem igazán érdemes, mert még nem igen értékeli. Utána is csak a nagyon jól kiválasztottat. Pl. Kedvenc hős, kedvenc autót ábrázolót. Viszont a kislányok már sokkal hamarabb "érnek" ilyen téren. A négy éves unokahugom már hatalmasakat tud hisztizni, hogy melyik ruhályát akarja felvenni. Tehát egy ilyen kislánynak már lehet venni szerintem. Bár inkább nem a szülőnek, hanem családtagnak, rokonnak lehet ajándékalternatíva, ha nincs más ötlete.
2011. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek veled, mintha csak az én gyerekkoromról olvastam volna. Mikor megvették a csizmát, kabátot, ráfogták, hogy ez is a szülinapi ajándék része. Aztán a szülinapomon újra felsorolták, hogy mi mindent kaptam, és hálásnak kellett lennem az ajándékhalomért :-S

Ja, és próbálni is kellett... :-)

Ezért én is inkább játékot veszek.

2011. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem voltunk gazdagok, és sokszor kaptuk meg a ruhákat alkalmakon. Én ragaszkodtam a jól bevált, kedvenc ruháimhoz, és utáltam újakat kapni. Kamaszkoromig nem is tudtam értékelni.


De pl. ha a gyerek álma egy olyan ruhadarab, amit amúgy nem vennél meg az ára miatt, akkor az lehet jó ajándék. (pl. Convers cipő, aminél lássuk be az ár-érték arány azért nem a legmegfelelőbb, de a kölyöknek csakis az kell, mert mindenkinek olyan van)


A három és fél éves gyerkőc kapjon csak játékot. Én azt mondom. :)

2011. aug. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha húsz ezres sport cipőt akar, akkor majd váltózik a helyzet. Addig igazad van.
2011. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
70%
Ruha alapból jár (szülőktől), az egy gyereknek nem ajándék.
2011. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyereknek nem vennék ruhát ajándékba. Sőt, senkinek. Valami utalványt, vagy tárgyi ajándékot.
2011. szept. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért én egy új Dr. Martens 11-es méretű vasalt orrú fekete félcipőnek (modell 1925) most örülnék akár karácsonyra is. ;)

Vagy kb. negyven ezer forint. És tíz éve ment tönkre az előző nyolc év hordás után. (Ebből ha évig újszerű volt.)

2011. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
esetleg amúgy harminc ezerért is meg lehet venni
2011. szept. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!