Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez tulajdonképpen nem egy...

Ez tulajdonképpen nem egy marha nagy igénytelenség?

Figyelt kérdés

a reggeli vs. esti fürdés témakörét szeretném körbejárni.


a családunkban az volt a szokás, hogy este mindenki megfürdik, hogy tisztán, illatosan mehessen ágyba.

számomra ez a norma, azóta is csak úgy vagyok képes ágyba bújni, ha előtte letusoltam, fogat mostam, illatos vagyok.


egyesek szerint viszont az a normális, hogy koszosan, büdösen befekszenek az ágyba, aztán reggel kapkodva megfürdenek, és úgy mennek suliba/dolgozni.

nekik tényleg az a normális, hogy ott bűzölögnek egymás mellett, képesek egyesek úgy szexelni, hogy előtte nem tisztálkodtak meg normálisan?


nektek melyik a normális? milyen érveket tudnátok felhozni a reggeli fürdés védelmében?


2011. jan. 19. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem igénytelenség. Volt, hogy én is reggel fürödtem. Természetesen nem akkor, amikor 40fok volt kinn, én pedig egész nap a veteményest kapáltam, aztán verejtékesen, porosan feküdtem be az ágyba.

Akik nem fürdenek le éjszaka, nyilván nem kemény fizikai munkát végeznek, ami során "koszosak, büdösek" lesznek, meg valamiféle "cicamosdás" jelen van, úgyhogy tévedésben vagy, ha úgy gondolod, hogy lerúgják a "téesznájkit", aztán már mennek is aludni.

Egyébként meg baromi jól felpörget reggel (főleg egy hideg-meleg váltózuhany), jobb mint a kávézás^^

2011. jan. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 99% mindig este fürdök... pont azért amiket leírtál...

1% százalék amikor tényleg olyan későn h éjfél után hullán érek haza, de csak alszok, ruhában és reggel egyből fürdés.

2011. jan. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom.Én is mindig este fürdök.Érdekes lenne ha nem.Általában délután futok, edzek.Hát alig tudom elviselni a saját szagomat nemhogy még úgyis bújjak ágyba.
2011. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
persze, az irodai dolgozók nem a kertben kapálnak és porosodnak, de azért azt nehezen hiszem, hogy ők még csak nem is izzadnak meg, pl a metrón, vagy a busz után futva, a lépcsőzéstől, esetleg a napi shopping alatt.
2011. jan. 19. 16:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pedig a reggeli fürdés a normális, ennek praktikussági okai vannak: ha a hajam este mosnám meg, reggel nem tudnék vele mit kezdeni, ha éjszaka beizzadok álmomban (rosszul alszom), akkor nem fogok csapzottan elindulni sehová. És a legfontosabb, ha este fürdök, az felébreszt és akkor az istennek se tudnék elaludni. Nem végzek fizikai munkát, tehát nem vagyok izzadt büdös, és ha mégis kicsit megizzadnék akkor még mindig ott van a cicamosdás. Egyébként is nem kell túlzásba vinni a tisztálkodás, mert ártalmas a bőrre nézve (nekem például annyira száraz, hogy porzik, és a kemény meszes víz, még jobban tönkreteszi)
2011. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bretso ***** válasza:
74%
Én pedig megoldottam a Gordiuszi-csomót, fürdök reggel és este is, nahoppá!
2011. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Én pedig sose! :D
2011. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én este fürdök, reggel zuhanyzok. szerintem mindkettőre szükség van. az esti fürdés azért jó, mert egyrészt ellazít, másrészt a hajmosást nem jó reggelre hagyni (nincs idő rendesen megszárítani).
2011. jan. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Egy pesti fiúcska amikor nyári szünidőben nagynénijénél volt egy Zobor-alji faluban, finnyásan mondta a falubeli fiúknak, hogy jó a nagynéninél lakni, csak nincs zsakuzzija. Ja, az igények felső határa a csillagos ég!

Lehet, hogy az én anyám is szeretett volna letussolni, kiillatosítani magát de miután megfejte a három tehenet, megtömte a nyolc ludat, megetette a malacokat, tyúkokat, apámnak bekészítette a tarisznyába az eleséget, megfőzött, elmosogatott, mosott az öt gyerekre, ilyen dolgokra nem is gondolhatott. Apám, anyám naponta kötözködésig levetkőzve megmosakodtak de fürdés csak kéthetente volt.De nem volt sohase semilyen bőrbetegségünk. Mosogatáshoz Ultrát nem használtunk mert kellett a moslék a malacoknak. A víze olyan forró volt, hogy Magának leforráza volna kacsóit. A szennyest pedig olyan erős háziszappannal mosta, hogy a lúg teljesen ráncossá tette kezeit.

Más világ volt az akkor, de ez nem az igényteleségükre vall, hanem az életkörülményekre, amelyekkel élniük kellett. Ez volt az elfogadott.

Ha most Önnek nagyon csökkenne a bevétele (nem futná fürdőszobára,melegvízre, gázra,kendőző vizekre) hogyan bírkózna meg ezzel a problémájával?

2011. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Este lezuhanyzom. Sőt, esti szex után is beállunk a csap alá, vagy ha erre nem kerül sor, akkor reggel egy gyors zuhany. Azért mégsem agyonizzadva megyek dolgozni.


Délelőttös műszak:

reggel cicamosdás, fogmosás, zuhany csak akkor, ha nagyon megizzadtam éjjel. Munka után hazamegyek és letusolok. Fizikai munkát végzek, nem bírnék olyan izzadtan, olajosan létezni. Délután ha megyek tornázni, vagy valami izzasztó dolgot csinálok, akkor lefekvés előtt megint lezuhanyzok, de ha csak otthon ülök a tévé előtt nem fürdök már aznap.


Délutános műszak: ilyenkor zuhanyzom éjjel, amikor hazaérek, mert koszosan nem fekszem a párom mellé az ágyba, az biztos. És még délelőtt is beállok a zuhany alá.


Átlag napi kétszer zuhanyzom.

2011. jan. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!