Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Felhívjam én, vagy tervezzem...

Felhívjam én, vagy tervezzem holnapra a teendőimet, és utasítsam el, ha holnap szólna a barátom, hogy találkozzunk?

Figyelt kérdés

Egy hete beszéltük meg, hogy holnap találkozunk, és a részleteket, hogy pontosan mikor és hol, majd még időben egyeztetjük. Ma reggel találkoztam vele, akkor ő mondta, hogy majd ma este felhív, és megbeszéljük. Eddig vártam a hívását, de nem hívott.


Én úgy gondolom, hogy ha elfelejtett hívni, akkor nem olyan fontos számára a holnapi találkozó. Így ha én hívnám, akkor az lenne az érzésem, mintha én akaszkodnék rá.


Viszont én általában megtervezem előre a napjaimat, hogy mit intézek el, mikor mit teszek. Utálom azt, amikor pl. hasonló esetben egy-két órával a találkozó előtt hívnak, hogy akkor találkozzunk már, közben meg megígérte, hogy legkésőbb este hív.


Bunkóság lenne, ha holnap azt mondanám, hogy már mást terveztem, mivel nem szólt időben?


2011. jan. 20. 20:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Csak ismerősöm, és nem olyan barátra gondoltam, akivel járnánk.
2011. jan. 20. 20:34
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lenne bunkóság. Ha nem hívott, akkor megtervezheted a napodat nélküle.


Viszont ha szeretnél vele találkozni és tudod róla, hogy hajlamos elhalasztani a hívását, akkor rácsöröghetsz. Aztán találkoztok és elmagyarázod neki az egészet.


"xy"

2011. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Éppen ez miatt írtam ki a kérdést, hogy nem az a feledékeny típus...


De végül megoldódott a dolog. Az megállapodott 17.00 óra helyett most hívott. Kis fáziskésés...


Viszont morcos voltam, és meg is kérdezte, hogy valami baj van-e. Letagadtam, de nem hitte el.

2011. jan. 20. 21:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd holnap mondd el neki, hogy nem szereted az ilyet. Bár annyira nem vészes ez. :)
2011. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te sem vagy megbizhato, egyenes. Ha megkerdezte mi bajod, miert tagadtad le, miert hazudtal neki. Itt meg irod panaszaidat, neki kell elmondani.
2011. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!