Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit teszel ha egy olyan...

Mit teszel ha egy olyan társaságba kerülsz ahol senkit sem ismersz? Hogyan mutatkozol be?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy engem nagyon zavar, hogy sok emberrel kezetfogok és nem tudom megjegyezni a neveket. Konkrétan, így semmi értelmét nem látom, hogy mindenkivel kezetfogjak, elmondjam a nevem és tuti, hogy én nem fogok megjegyezni egyet sem, ha háromnál több ember van ott...
2011. jan. 21. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel általában ismerőssel megyek olyan helyre ahol esetleg több embert nem ismerek, ezért szeretem ha ő mutat van. Ha egy laza baráti találkozó csak, akkor általában elmondják hogy Xy vagyok, és ennyit is erről kezdődjön a móka, akik akarnak odajönnek beszélgetni, akikhez akarok, odamegyek beszélgetni, és értelemszerűen megkérdezem a nevét is ha már szóba elegyedünk. Ilyen szituban nem szoktam elfelejteni a neveket.

Ha kötöttebb a program, akkor is jó ha van valaki aki bemutat, amúgy mindig kézfogás vagy puszi, és név sorolás... szerintem teljesen természetes, hogy ha hirtelen 20 embernek be leszel mutatva, akkor nem tudod azonnal megjegyezni a neveket!

2011. jan. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi, ha nem emlékszel a nevére és beszélgetni szeretnél vele, akkor udvariasan megkérdezed, hogy "ne haragudj elfelejtettem a neved, hogy is hívnak?" ennyi az egész. Nem olyan bonyolult. Esetleg ha úgy kerülök ismeretlenek közé, hogy barátnőm hívott el magával, akkor max. megkérdezem kit, hogy hívnak.
2011. jan. 21. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
énsem szoktam emlékezni senkinek a nevére még akkor sem ha egyedül őt mutatják be, csak 3-4-edszerre jegyzem meg, sztem ebben nincs semmi baj, én például ha egyszerre több embert ismerek meg akkor csak az elsőnek mondom a nevemet, a többi úgyis hallotta hacsak nem süket
2011. jan. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel nagyon közvetlen vagyok, így hamar feltalálom magam, jól el tudok beszélgetni másokkal. Nah de a nevek meg az arcok... Egyiket sem tudom megjegyezni, mert a név- és az arcmemóriám is nagyon pocsék.

De azért mindenkinek bemutatkozom, még ha el is felejtem őket.

2011. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Olyan feleslegesnek tartom kezezni tíz emberrel meg bemutatkozni, amikor tudom, hogy sosem látom őket többet, meg beszélni se akarok velük, illetve úgysem jegyezzük meg egymás nevét.
2011. jan. 22. 01:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Volt hogy egy haverom házibulijába voltam hivatalos, nem voltak sokan (8-10fő) de az ott lévők közül senkit se ismertem. Persze kézfogásnál bemutatkoztam. Elég a keresztnevedet mondani mert úgy se jegyzik meg a teljes neved. Igazából onnan mai napig 2 embernek tudom a nevét mert velük később is találkoztam.

Másik bulin volt 2 ismerős arc, az ő nevüket sikerült megjegyezni, mivel többször láttam őket a buszon. Am ők is felismertek:D

2011. jan. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!