Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes elhívni a...

Szerintetek érdemes elhívni a barátomat felszínes, sznob társaságba a szalagavatómra?

Figyelt kérdés
Most lesz a szalagavatónk decemberbe. Barátom nagyon szeretne jönni, és tudom, hogy nem szép dolog, hogy egyáltalán felmerül bennem, hogy elhívjam-e, de nagyon nem szeretném közéjük vinni. Elit gimibe járok, és 1-2 kivétellel nagyon nagyon felszínes, és sznob a társaság. A barátaimnak rég bemutattam, és nem szégyellem senki előtt, de tudom, hogy rosszindulatú megjegyzéseket tennének rá, vagy utána rám, mert ő meg nagyon szegény, és abban se vagyok biztos, hogy rendesen, alkalomhoz illően ki tudna öltözni. Nagyon szeretném, hogy ott legyen, de azt nem, hogy a hülye osztálytársaimnak ő legyen a móka tárgya... Arra is gondoltam, hogy kicsit "kikupálom", vennénk neki valami öltönyt, de az meg neki lenne megalázó.:( Szerintetek mitévő legyek?
2011. nov. 6. 07:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Meg tudja Ő védeni magàt, ha szükség lesz rà. készítsd fel, hogy tudja mire számítson. Amúgy az az érzésem, hogy itt inkàbb arról van szò, hogy te szégyelled őt, ami baromira nem jò. Ne foglalkozz az osztàlytàrsaiddal.
2011. nov. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem szégyellem, mert az osztály arra érdemes tagjainak már régen bemutattam.
2011. nov. 6. 07:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor ne foglalkozz az osztàlytàrsaiddal. Megvédi majd magàt, ha szükséges lesz!
2011. nov. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Mondd meg neki, hogy van "dresscode", öltöny-nyakkendő a fiúknak. Egyébként szívesen elvinnéd.

Nyugi, a legtöbb srácnak kell egy öltönynek lennie a szekrényben, hátha kell... Biztos neki is van, csak még nem láttad rajta. :DDD

Nálunk szóbeli vizsga volt minden év végén, és ott is kötelező volt, elsőtől. Ha már érettségizett, akkor mérget vehetsz rá, hogy neki is ott csüng a szekrényben.


Egyébként szerintem attól, hogy szegény, nem egy tirpák bunkó, ő is tisztában van vele, hogy kell felöltözni. Nem fog leégetni azzal, hogy pólóban és farmerban odaállít.


Szerintem is inkább téged zavarna, hogy ott lenne, mert a gazdagok előtt szégyelled a szegény barátod.

Inkább el se hívod, hogy utána téged ne cikizzenek?!


Hát ti se lesztek együtt sokáig.

2011. nov. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem. Ne hívd el. Az, hogy a társaságot felszínesnek és sznobnak látod, - számomra legalábbis - arra utal, hogy távolságot tartasz tőlük..magad nem vagy a kompánia része. Szerencsésen és helyesen. Ha pedig ilyen vagy, biztos olyan barátot választottál, aki nem felszínes és nem is sznob. Adott egy iskolai környezet - az olyan amilyen, - ott éppen szalagavató lesz..el kell menned, ha csak félszívvel is. Nem fog már soká tartani. Menj el és légy túl rajta - aztán a barátoddal nevessetek egy jót..az "eliten":(((
2011. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem bántani akarlak, de én is inkább azt érzem, hogy attól félsz, hogy téged fognak megszólni, nem a barátodat.
2011. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Engem így is úgy is megszólnak, nem vagyok velük jóban. Már írtam, hogy egyáltalán nem igaz, hogy szégyellem, több, mint 2 éve járunk, és már az egész családnak, és az összes barátomnak bemutattam, egyáltalán nem "rejtegetem", de ez most más. Akikkel jóban vagyok, azok elfogadnak engem is, és a barátomat is. És nem őt, hanem inkább a társaságot nem tartom arra méltónak, hogy odavigyem. Attól, hogy szeretném megválogatni azt a közeget, ahol bemutatom, még nem azt jelenti, hogy szégyellem. És ez most pont olyan helyzet, hogy szívem szerint nem hívnám el, de közben meg szeretném, ha ott lenne, és látna, mert melyik lány ne szeretné, hogy a párja ott legyen a szalagavatóján.
2011. nov. 6. 17:40
 8/13 anonim ***** válasza:

Én megértem a kérdezőt, senki nem róhatja fel neki, hogy ekkora áldozatot vállaljon a barátja miatt. Ő nem a vőlegénye, nem a férje, akiért megéri minden csúfolódás.

Ő lenne az, akit a hátralévő csaknem fél évben cikiznének, ezt én sem vállalnám. Nem akarnám rosszul érezni magam, ismerve magamat, amilyen érzékeny vagyok az ilyesmire, még a tanulás sem menne, nem tudnék koncentrálni a felkészülésre, ha nap, mint nap ezzel kéne szembesülnöm a suliban, hogy vihognak rajtam.


Jelen volt végül is a szalagavatón?

2012. jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ott volt, és cikiznek is vele. Nem baj, legalább látott:)
2012. jan. 8. 18:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Szegény párod! (na, meg Te is!), vajon észrevette, hogy nevetnek rajta?
2012. jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!