Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem bírják egyesek...

Miért nem bírják egyesek kézfogáskor megszorítani a másik kezét?

Figyelt kérdés
Csak szerintem szánalmas az, ha egy férfitársam teljesen ellazult kézfejjel fog velem kezet? (Asszem ezt hívják puha kézfogásnak.) Jelent ez valamit? Valahol azt olvastam, hogy ilyenkor az illető behódol, aki meg megszorítja az próbál uralkodni. Szerintem épp fordítva, az erős kézfogás a tisztelet jele, a "csak odatartom" meg a lenézés.
2011. jan. 21. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom a "döglött hal" kézfogást pedig nő vagyok. ezek a férfiak puhák! Van jelentése, olvas utána a testbeszéd témában találod.
2011. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is utálom. Az angolok egyenesen "döglött hal"-nak hívják ezt, mert olyan, mintha a másik egy döglött halat nyújtana oda:d

Egyébként valóban sok mindent elárul. Egy határozott embernek a kézfogása is határozott.

2011. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
más ember kezét megszorongatni pedig bunkóság, és barbárság.
2011. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti hogy békés,nyugodt természetű gyerek.Nem agresszív,nem kapja fel könnyen a vizet.A behódolás akkor történik amikor vki alulról 45fokban felfelé fog kezet.(a legtöbb ember így fog kezet,remélem értitek mire gondolok).

Egy domináns határozott ember fejülről lefele fog kezet.

2011. jan. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Korábban olyan közepesen kemény kézfogásom volt, de mostanában magam vettem észre, hogy tök bénán fogok újabban kezet. Ez minden esetben azért volt, mert totál nem "ott" voltam agyilag, pl arra figyeltem, aki bemutatott, vagy már elkezdtünk egy baráti hangvételű beszélgetést, na de közben mégis mutatkozzunk be... és akkor a névre figyeltem...

Vissza kell térnem a régi szokásomhoz, mert ez gáz. :)

2011. jan. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"más ember kezét megszorongatni pedig bunkóság, és barbárság.


"


Egy határozott kézfogás és a barbárság között van klönbség. Nem úgy kell megszorítani, mint Toldi a cseh vitézét, csak ne legyen olyan, hogy szétfolyjon a kezedben. Azt én is utálom .

2011. jan. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nehez megtalalni a megfelelo erosseget, mert lehet, hogy ami egyik embernek eros kezfogas, az a masiknak nem az. Engem egyik sem zavar, ilyenbol nem vonok le kovetkeztetest.


Szerintem attol, hogy valakinek nem eros a kezfogasa, nem jelenti, hogy "csak odatartja". Lenezest biztos, hogy nem jelent. Azert egy ember szemelyiseget ne iteljuk mar meg ennyibol. Nem vagyunk egyformak, nem egyforma a kezfogasunk, de ez nem lenezes.

2011. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Phoney ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező arról beszél, mikor odateszi a kezét, de meg sem fogja a tiedet. Há'minek nyújt kezet az ilyen.


Vajon hogy néz ki, mikor két ilyen kezet "fog":D

2011. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Bár én nő vagyok, én sem szeretem ha egy férfi teljesen laza kézzel fog velem kezet. De nem is olyan régi dolog ez a női-ffi kézfogás, talán ezért is gondoltam azt sokáig hogy az ilyenek csak a nőknek fogják így meg a kezüket. Van aki viszont határozottan fogta meg az enyémet is. Ilyenkor szerintetek egy nőnek hogy illik?
2011. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi a nyavajának szorítanám meg? Az meg hülyeség, hogy e nélkül az illető behódol. Talán a kézfej balra-jobbra illetve középen tartásában van igazság, azokat a cikkeket én is olvastam. De ezek inkább csak idegen emberek bemutatkozásánál számítanak szerintem, ismerősökkel akikkel minden nap találkozok, úgy kezelek ahogy épp a legkönnyebb. Ha tőlem balra állnak, balra dől a kézfejem, elvileg ilyenkor lennék domináns, ha meg tőlem jobbra állnak, kényelmesebb ha jobbra dől a kézfejem, tehát akkor meg behódolok?...
2011. jan. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!