Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem bírják egyesek...

Miért nem bírják egyesek kézfogáskor megszorítani a másik kezét?

Figyelt kérdés
Csak szerintem szánalmas az, ha egy férfitársam teljesen ellazult kézfejjel fog velem kezet? (Asszem ezt hívják puha kézfogásnak.) Jelent ez valamit? Valahol azt olvastam, hogy ilyenkor az illető behódol, aki meg megszorítja az próbál uralkodni. Szerintem épp fordítva, az erős kézfogás a tisztelet jele, a "csak odatartom" meg a lenézés.
2011. jan. 21. 22:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
a határozott kézfogás nagyon fontos, főleg bemutatkozásnál. az a bizonyos "első benyomás". nő vagyok, de sosem vennék komolyan olyan férfit, aki "döglött hal" módjára fog kezet.
2011. jan. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
6%

Azért nem bírják mert gyengébb az alkarjuk.

De van aki nem is akarja, minek szorongatnád a másik kezét?

2011. jan. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

én sem bírom a döglött halas kézfogást, akár pasi, akár nő csinálja.

én nőnemű vagyok, és legyen akármilyen nemű az illető, nagyjából azonos erősséggel szorítom.

irritál ha valaki csak odacsúsztatja a kezét, és úgy tartaná, mintha kézcsókot várna, és nem kézfogást.

sokat le lehet szűrni egy kézfogásból is.

2011. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is határozottan szertek kezet fogni, de észrevettem, hogy ehhez "korán kell kelnem", mert nő vagyok, nőhöz képest is nagyon gyenge karokkal vagyok megáldva, és még a kezem is kicsi, tehát ha egy nálam jelentősen nagyobb tenyérrel van dolgom, és nem figyelek, és az illető "szoríja meg" előbb, akkor nekem már esélyem sincs, maximum "kapálóznak" az ujjaim a kézfeje körül... szóval ha nem nőkkel fogok kezet, akkor általában kimondottan figyelnem kell rá, hogy tisztességesen sikerüljön :DDD
2011. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Engem az zavar, ha izzadt a kéz, akkor nem szeretem megszorongatni.
2011. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!