Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Muszály ilyenekről beszélgetni...

Muszály ilyenekről beszélgetni egy piaci kofának?

Figyelt kérdés

ma piacon vásároltam, siettem (és egyébként is a gondolataimba voltam merülve,stb), csak gombát akartam vásárolni - és erre a kofa neki kezdett kérdezősködni, hogy tanulok-e, tanulok-e még vagy dolgozok-e már,stb

én nem nagyon mondtam semmit, csak megkérdeztem, miért kérdezi ezt (igen, zárkózott vagyok, nem szeretem a bizalmaskadó alakokat)

és erre elkezdett sértegetni,h "jó pap is holtáig tanul, mégis buta marad" de "ne értsem félre" meg hogy "te ugye nem nagyon szoktál beszélgetni?" de igen, szoktam,csak nem kezdem el magyarázni egy piaci kofának,h Pesten tanulok, vizsgaidőszak van, stb, mert úgyse érti, és ne engem nézzen már butának egyébként sem az olasz,német,finn,angol nyelvtudásommal! Attól,h lát engem havonta 1x a piacon, még nem vagyok az ismerőse, én senkivel sem beszélek ilyen csúnyán, ha olyan személy kérdez ilyeneket,akinek van is köze hozzá,pl volt osztálytárs stb, szívesen válaszolok, igyekszem mindenkivel barátságos lenni, bár egyre kevesebb értelmét látom, mert manapság többre tartják azokat,akik nagypofájúak,és lekezelőek másokkal stb. És igen, tanulok, sztem azért jegyzett meg magának ez a kofa,m van egy mozgássérült testvérem,és régebben látott minket,és róla is kérdezősködött, pedig sztem semmi köze hozzá - mindenkinek megvan a maga keresztje,attól h van 1 beteg tesóm, és nincs sok barátom, még van jogom tanulni, és nem vagyok buta!!! Na mindegy, én ezek után többet nem megyek oda vásárolni.


2011. jan. 25. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy csak beszélgetni akart szimplán.Én is bizalmatlan vagyok amúgy.Ha egy ismeretlen beszélgetni akar velem olyasmiről ami nem privát szféra,akkor ezzel nincs gondom,ha túl személyes kérdéseket tesz fel egyből,akkor én is elgondolkodom hogy ezt miért kérdezi.Plusz nem mindegy hogy milyen hangulatban vagyok épp.A testvéredről se biztos hogy rosszindulatúan kérdezett.Gondolom amikor látta hogy nem vagy barátságos,rosszmájú lett ő is:)Nem kell ezen felhúzni magad.
2011. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne a munkája alapján ítélj meg egy embert...

Szernecsétlen ott van hajnaltól-estig és gondolom csak beszélgetni akart.Azt írtad, hogy igyekszel barátságos lenni, de mint látom nem megy.Szerintem semmi sértőt nem mondott neked, csak te vagy egy kicsit érzékeny.

2011. jan. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi történik ha elmondod neki? 10 percet kell csak beszélgetni az ilyen árusoknak, és valószínű látta a fanyar ábrázatod, és azért mondta, hogy ne vedd komolyan. Nem akarlak megsérteni, de lehet hogy mondjuk esetleg jó fej akart lenni egy diáksráccal, és eszébe jutott, hogy van testvére, és rákérdezett, hogy van?
2011. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

elnézést, a kérdésben muszájt akartam írni, csak félreírtam.


Talán igazatok van, legközelebb majd megpróbálok jobban ügyelni erre! Köszönöm hogy írtatok

2011. jan. 25. 14:40
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Egy kis kedvesseg nem kerul penzbe. Lehet hogy "piaci kofa", de ert valamit a vasarlok szolgalatahoz. Azt hitte, kedveskedesevel visszajosz majd hozza jovo heten is. Szegeny tevedett, habar a kommunikacios konyvben igy van. Mit tudta o, hogy egy komor egyen vesz tole gombat. Leirasod szerint pedig nagyon buta vagy.
2011. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
persze könnyű úgy ítélkezni, hogy nem is ismersz, de én egyszerű családból származom, nagyon sok hátránnyal kellett megküzdenem mindig, sokat bántottak engem és tesómat is, és ha nem úgy reagálok mint mások, annak megvan az oka, de ezt csak az tudja megérteni, aki maga is beteg ill. van beteg hozzátartozója...szóval az ilyenektől mint te én már tényleg nem várok jobbat mint az ilyen sértegetéseket, mert az emberek többsége kiközösíti azt aki más stb...:(
2011. jan. 25. 19:51
 7/10 A kérdező kommentje:

és ha értenéd amit írok, tudnád h én nem a foglalkozása miatt nézem le, hanem nem érzem úgy,h vele kellene beszélgetnem ilyenekről, és még a tetejébe sértegessen is!

Igen, általában butának néznek,m rosszul kommunikálok, de arról nem én tehetek, de hagyjuk, pszichológus töltetett ki velem iQ-TESZTet és az alapján nem vagyok buta egyáltalán.

2011. jan. 25. 19:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kicsit túl érzékeny vagy! Én pl minden reggel ugyanabban a boltban vásárolok, és már megjegyzett magának a pénztáros! Minden reggel mosolyog rám, néha megkérdez ezt azt, vizsgázok e ma, stb, és én nagyon szeretem hogy ilyen közvetlen velem, abszolút nem érzem személyeskedésnek! A piacot is azért szeretem, mert lehet néhányan a "mindenáron rádtukmálom" stílust követik, de azért többnyire nem. Kedves, rendes, aranyos nénikék próbálnak egy kis plusz pénzt keresni azzal, hogy eladják az otthon megtermelt kis dolgaikat, kedveskedni akarnak, kicsit beszélgetni, nincs ezzel semmi baj!

Ha a házszámodat szeretné tudni és a telefonszámodat, akkor megérteném hogy nem akarsz rá válaszolni, de egy olyan általános kérdésre, hogy tanulsz-e még abszolút nem kell mogorván reagálni! Tanulsz, van még x éved és nagyon szereted, pont! Már is udvarias voltál mégsem mondtál el túl sok mindent (bár még ezt is lehet rövidíteni).

Mivan a testvéreddel? Köszönjük szépen jól van! Mosoly... Kb két perc amíg kiméri amit kértél, majd nagyon szépen megköszönöd, és odébb állsz. Ettől nem hiszem hogy leesik az ember ujjáról a karikagyűrű. Mivel te mogorván reagáltál egy ártalmatlan kérdésre, ne lepődj meg hogy hasonló stílusú reakciót kaptál te is!

Az alapvető probléma az irományod szerint az, hogy rengeteg támadás ért már, és egy ártalmatlan közeledést is rögtön támadásnak veszel, majd felveszed a sündisznó állást! Kicsit engedj ki, és lazulj el... hidd el ha mosolyogsz a világra, akkor az is vissza mosolyog!

2011. jan. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kicsi településen nőttem fel, és már akkor nagyon idegesített, hogy mindenki kérdezgette "hová mész? Mit csinálsz? Mi van a szatyrodba?"

Legszívesebben visszaszóltam volna, hogy "mi a lóf*szt kíváncsiskodsz vén nyanya? Mi a f*sz közöd van hozzá te szerencsétlen? Krumpli van a szatyorban és fejbe is k*rlak vele!"


DE nem vagyok ilyen közönséges bunkó állat, és a másik fél helyébe is bele tudom magam képzelni (unatkozik, valami új pletykára vágyik, mert már nincs miről beszélniük, és magányosak az idősek), és diplomatikus, udvarias választ adok.

"Sietnem kell Rózsi néni. Viszem haza a főznivalót. Nem, nem tudom Anyu mit főz. Igen jól van. Én is jól vagyok. És Rózsi néni, hogy érzi magát? Igen? Szegény unokája, hát remélem meggyógyul. Na, nekem sietnem kell, de majd még úgy is jövök erre. Viszont látásra! Üdvözlöm a Pista bácsit, adja át!"

Ennyi. 5 percnél nem volt több. És nem mondtam el semmit, amit nem akartam, csak átlagos dolgokat. (és akkor ki mondja meg hogy nem épp frissen rabolt milliárdok voltak a szatyromban, nem? :P)

2011. jan. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
muszáJ!!!
2011. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!