Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vadidegen emberekkel miről...

Vadidegen emberekkel miről lehet beszélgetni?

Figyelt kérdés

2 hét múlva leszek egyetemista, de már előre félek, hogy kuka leszek, mert soha nem voltam egy szószátyár. Ráadásul kihagytam egy évet is, így még jobban "antiszociálódtam".

A beiratkozással egybekövetve lesz valami gólyanap, miről beszélgethetnék majd a többiekkel? Egyszerűen sose jut eszembe semmi téma, mindig azon izélek, hogy "basszus, de ciki, már 10/20/30/90 perce nem szólaltam meg vagyok, de mi a francot mondjak?".

Anno amikor középiskolás lettem, úgy elcsesztem a dolgot, hogy aztán sulit is váltottam, mert kiközösítettek, annyira csöndes voltam.


Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 24. 22:58
 1/6 anonim válasza:

Ilyenkor szerintem mindenki ezt érzi egy kicsit, de nem kell feltétlenül neked feldobni a témát. Próbálj meg hozzászólni ahhoz amiről éppen beszélnek, és ha megy akkor legyél humoros, ne ilyen komolyan véleményezz mindent.

Nem mondom hogy igyál, de ha csak az első találkozáskor ilyen nehéz számodra az ismerkedés, akkor segíthet 1-2 feles :D

2011. aug. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!

Valószínűleg nem leszel egyedül a problémával... Hidd el a hasonló emberek megtalálják előbb-utóbb egymást. Én is paráztam, én is csöndes voltam mégis sikerült barátokat szereznem.Temérdek haverom nem volt ugyan, de nem is arra pályáztam. Nehéz, de túléled. És tényleg: életed legjobb időszaka lesz!

2011. aug. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még hogy vadidegenek! :D


Elsőre, lehet. A gólyahét meg nagyon jó, mert megmutatják nektek a várost. Miről lehet beszélni? Passz, nem emlékszem, csak arra, hogy odacsapódtam egy kis társasághoz. "Honnan jöttél? Hova jártál? Tényleg? És ismeret őt és őt? Nem? Igen? Kikkel laksz egy szobában? Gyere hozzánk, este iszunk." stb.

2011. aug. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Akkor ha nagyon nem jut semmi eszembe, majd kitalálok ilyen fantom embereket és megkérdezem valakitől, hogy "ismered a Szabó Laurát?". Aztán ha nem ismeri, ami esélyes :D, akkor majd elkezdek róla történeteket mesélni... :D :D

2011. aug. 25. 10:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább magadról mesélj!
2011. aug. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is hozzád hasonló vagyok,engem is kiközösítettek a középiskolában azért mert csöndes voltam csak én nem mentem át másik suliba hanem ott jártam ki a 4 évet.:S Most megyek egyetemre de én kicsit félek mert szeretnék megváltozni,könnyű mondani hogy "szóljak közbe,kommentáljam azt amiről beszélnek vagy dobjak fel témát",én nem is nagyon merem ezt megtenni mert attól félek hogy valami hülyeséget mondok.

Én most azt próbáltam meg hogy a közösségi oldalakon kerestem olyan embereket akikkel egy szakon leszek és msn-en próbálok velük beszélgetni mert msn-en még is kicsit lazább és nyitottabb az ember. Remélem így végre "normális" ember lehetek és nem fognak kiközösíteni:S

2011. aug. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!