Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért áll valaki fehér ruhában...

Miért áll valaki fehér ruhában - láthatóan - állapotosan az oltár elé?

Figyelt kérdés
Nekem ez rettentő fura... A fehér ruha eredetileg a szűziességet jelképezi, főleg templomi esküvő esetében... Nem túl nagy képmutatás ez?
2011. febr. 22. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Neeeeem, tök cuki a fehér ruci. Sok embernek lövése sincs róla mit jelent.
2011. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Miért, a házasság is "...egészségben-betegségben...", stb, aztán mégsem tartja ezt be a többség. Mindenki úgy házasodik, ahogy akar.
2011. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Ezt nem képmutatásnak, hanem hagyomány-rombolásnak lehetne nevezni. Mivel nálunk ez egy erősen élő hagyomány, nagyon visszatetsző, ha valaki így jelenik meg egy templomi esküvőn. Ezt nem lehet a "modern" felfogással elbagatellizálni.
2011. febr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Ez a hagyomány: a menyasszonyi ruha fehér.

A kismama is arról álmodott kislányként (meg pár hónappal azelőtt), hogy gyönyörű, hófehér ruhában esküszik. Joga van hozzá.

Ahogy annak is, aki már terhes, de még nem látszik rajta. :)

Meg akin többen mentek át a megyében, mint ahányan nem.


Ilyen erővel meg 10 000 menyasszonyból legfeljebb 1 hordhatna fehér ruhát, ha komolyan vesszük, hogy a szüzesség jelképe.


Elmúlt már a középkor, amikor nem volt se fogamzásgátlás, se apasági vizsgálat, és ha a férj tudni akarta, hogy övé az elsőszülött, akkor szűz lányt vett feleségül. :DDD


A házasságkötésnek az a lényege, hogy kimondják: együtt akarnak élni, "holtomiglan, holtodiglan", és ezt felvállalják mindenki előtt. Ez meg fontosabb, mint az, hogy szűz-e az ara.

2011. febr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mamár ezt csak hagyományból/divatból csinálják, már aki csinálja egyáltalán. De egyébként senki nem veszi komolyan a házasságot. Pedig ha tudnák, milyen sokat ér egy igazi házasság, ahol az eskü minden szavát komolyan veszik!
2011. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

A mai menyasszonyok 99%-a már nem szűzen megy férjhez, mégis fehér ruhában esküszik a többség. Én nem látok ebben semmi visszatetszőt. Szerintem inkább annak kellene örülni, hogy egyáltalán vannak még esküvők...


A pocakon nincsen semmi szégyelleni való, már rég nincsenek sem zabigyerekek, sem leányanyák. Az esküvőt sem a gyerek miatt tartja meg a többség, hiszen ma már esküvő nélkül sem probléma gyerekeket vállalni.


Ami a dolog vallási oldalát illeti: nem hinném, hogy Isten szemében bűn lenne babát várni. Régen is az emberek voltak azok, akik ítélkeztek.

2011. febr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem nagyobb képmutatás mint a templomi esküvőt tartani, ha az ember amúgy nem jár templomba/nem hívő.


Sőt sokkal kevésbé képmutatás, hisz nyílván fel sem merül senkiben, hogy a menyasszony bárkivel el akarná hitetni, hogy szűz.


Ahogy előttem írták, hagyományrombolásnak lehet inkább nevezni... képmutatásnak nem hinném.



Mindettől függetlenül én elég liberális vagyok ilyen szempontból, ha más esküvőjéről van szó... (a sajátommal kapcsolatban már sokkal kevésbé), ő tudja, hogy milyen hagyományokat és elveket szeretne követni, ha olyan elvekhez tartaná magát, amikben ő maga egyáltalán nem hisz, nem tartja fontosnak... az sokkal inkább képmutatás a szememben.

2011. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Miért ne állhatna? A hivatalos papir és a vallási jelképek határoznák meg a ruha szinét? Nem az kicsiny élet számit, aki nem érdemli meg a fehéret?
2011. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

A fehér ruha mindenkinek jár.


Amúgy nemrég óta van csak hazánkban is a fehér, régebben feketében, azelőtt azt hiszem kékben is álltak oltár elé.


fekete volt az ünnepi szín

a kék a hűségé...


meg még sok fajta szín, mindegyiknek jelentése volt.


Változnak az idők. Hercegnő pedig mindenki akar lenni.

Ha úgy vallod, h eretnekség lenne fehér ruhában oltár elé állni, akkor ne álljál. Senki nem fog megkövezni.

A te esküvőd azt teszel rajta amit akarsz.


Amúgy minden kiegészítőnek meg van a maga jelentésre régről :) Most a fátylakba nem akarsz belekötni?

2011. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy lenne-e külön szín ezekre az esetekre.:/ Majd persze hordja is egész életében azt a színt mintegy stigmaként.

Máskülönben a gyermek mivel a völegénytől is van, akkor nincs is már túl nagy ellentmondás, a "családban marad" így is, úgy is.

2011. febr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!