Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak én vettem észre azt,...

Csak én vettem észre azt, hogy itt a gyakorikérdéseken meglehet állapítani néhány szóból az emberek intelligenciáját?

Figyelt kérdés

Vannak oylan szavak, amiket feltünően csak a műveletlen emberek használnak. Pl. búza, suna, ratyi.. stb.

nem provokatív kérdésnek szántam, csak szimplán érdekel mások véleménye erről. Szerintem az ilyen szóhasználat sokkal roszabb annál, mint amikor valaki hibásan ír.


2011. márc. 22. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem csak a gyakorikérdésekre, hanem a való életre is igaz. A buszon például sokszor van szerencsém olyan emberkék beszélgetésébe belehallgatni, akikről három szó után süt, hogy olyan buták, mint a föld. És ami a legrosszabb, hogy jobb híján erre verik a mellüket. Úgy látszik, divat ostobának lenni.
2011. márc. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

"Csak én vettem észre azt, hogy itt a gyakorikérdéseken meglehet állapítani néhány szóból az emberek intelligenciáját?"



Teljesen igazad van, ez tényleg így van.


Például a "meg lehet állapítani" (rész)mondatot kizárólag a taplók írják úgy, hogy "meglehet állapítani".


Elváló igekötő, ugye, és a "meg" nem a "lehet"-hez tartozik, hanem az "állapítani"-hoz (megállapítani).

2011. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Drága unokatesómat, én azért utálom rettenetesen, mert minden második szava effektíve. Ezzel akar kitűnni a tömegből, holott én meg undorodom tőle.
2011. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Már nekem is feltűnt. Több alfajuk van, az egyik éppen az, aki ha nem tud érdemben hozzászólni a kérdéshez, akkor a helyesírásba, rosszabb esetben az elgépelésbe köt bele.

Egyébként általában az offline világban is látszik, hogy ki mennyire intelligens, avagy sem, csak ott összképet kapsz, itt pedig kizárólag a hozzászólásokat látod.

2011. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

15:09: Szólj neki, mert lehet, hogy effektíve nem veszi észre magát. Néha én is azon kapom magamat, hogy effektíve közhelyes kedvenc szavaim vannak, amelyeket túl gyakran használok effektíve.


;)


Az ember a saját hibáját gyakran nehezebben veszi észre (mint pl. a kérdező is :) ).

2011. márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

"az egyik éppen az, aki ha nem tud érdemben hozzászólni a kérdéshez, akkor a helyesírásba, rosszabb esetben az elgépelésbe köt bele."


Ez nem az intelligencia hiányát jelzi, hanem egyszerű rosszindulat, unalom, vagy jobban érzi magát attól, hogy a másik vélt vagy valós ostobaságát kiemeli.


Az intelligencia hiánya inkább a másik oldalon van: aki nem tud vagy akar helyesen vagy/és igényesen írni. Bár ez inkább az olvasottság, műveltség hiányát jelzi, ami nagyon gyakran, de nem minden esetben jelez alacsony intelligenciát.

2011. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem lehet valaki szófordulataiból vagy helyesírásából leszűrni az intelligenciáját, az biztos. Egy számomra nagyon kedves költővel(!) levelezek napi szinten, és az ő helyesírása is hagy maga után kívánnivalót bőven. Nem azért, mert nem tudja, hanem mert siet. Ez itt az Internet, nem kötelező a jó helyesírás. Lehet rövidíteni, el lehet hagyni a nagybetűket, vesszőket. Úgyis megérti a célszemély. Az sokkal rosszabb, ha valaki azért hisztizik, mert neki nem felel meg ez a rövidített formula, sőt, sajnos ezért jobbnak is tartja magát. Okosabbnak, műveltebbnek, intelligensebbnek. Mindeközben ő is hibázik, csak nem annyira látványosan.

A búza, suna és hasonlók csak az eredeti szavak változatai, esetleg társadalmi összekacsintás eredményei, mint pl a svéd, brazil, nem az adott ország lakóira értve.

Milyen módon befolyásolja ezen szavak használata az intelligenciát? Néhány hasonló szó egy teljesen új jelenséget ír le, és nincs hozzá hasonló szó. A suna sokjelentésű, de elsődleges értelme az általában 18 év alatti, magamutogató lány. Gyűjtőnév, mint az emo.

Intelligenciát még IQ tesztből sem lehet megbízhatóan mérni, pláne nem néhány mondat alapján, ismeretlenül. Ahhoz hosszas, személyes tesztelés kell, az élet számos területén. Még így sem biztos, hogy az adott illető nem mutat ragyogó intelligenciát egy szokatlan területen, amire nagyon fogékony.

2011. márc. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen igazad van.A legrosszabb az, hogy pl. ha valahova odairják, hogy sunáznám, akkor azt hiszik nagy poént mondtak, holott már vagy 2 éve lejárt lemez.

A legujabb kedvencem, a valóvilágból átvett "mindig minden körülmények között" szöveg.Hihetetlen, hogy az emberek egy része mennyire primitiv - és komolyan azt hiszik nagyon humorosak.

2011. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Milyen ratyi kérdés ez? :D
2011. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Biztos valami búza a kérdező, de azért sunáznám. :P
2011. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!