Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha mindennek megvan az ára...

Ha mindennek megvan az ára (mint pl. egy hajvágásnak) és mindenki megkapja a fizetését (mint pl. a pincér) akkor miért kell borravalót adni?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért nem lehet beleépíteni az árba a borravaló árát? Miért kell ez az egész. Én már előre félek mindig a fizetéstől, hogy mennyi borravalót adjak. De nekik (pizzafutár, fodrász, kozmetikus, pincér, benzinkutas stb) miért jár??? Miért kell ez az egész?
2011. márc. 26. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem szoktam borravalót adni. Lehet bunkó vagyok, de ez van. A fodrászom és a kozmetikusom így is elkéri ami jár neki úgy gondolom bőven sokat is, mindketten maszekban dolgoznak, így a nagyrésze zsebbe megy. Ők határozták meg az áraikat, ezen felül én borravalót nem adok. A pincéreknek akkor szoktam max, ha közel egy kerek szám a végösszeghez, pizzafutárt sosem hívok, a benzinkutasnak is csak egy esetben adok. Ahova járunk tankolni, ott egy nagyon kedves öreg úr többnyire megtankol helyettem. Ilyenkor szoktam egy 100-ast a kezébe nyomni köszönetként, tőle nem is sajnálom, tényleg nagyon kedves! Amúgy más kutakon nem feltétlenül adok, csak ha szimpatikus az alak. Ha látszik rajta hogy pénzt vár, azért tankol meg helyettem, akkor inkább megtankolok magamnak én.
2011. márc. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
A fizetendő összeg 5-10 százalékát szokták borravalóként fizetni. Pizzát nem eszem, magunk tankolunk, étterembe nem járunk, de a fodrásznak és a virágárusnak szoktam borravalót adni.
2011. márc. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon ritkán szoktam.

Főleg mivel ahol lehet kártyával fizetek:)


Fodrász igy is rettentő drága,örülök ha évente 1x ki tudom fizetni,kozmetikusnál kerek 500 forint a szemöldök,nem kerekithető sehova,igy járt,miért nem 550 vagy 450,akkor kerekitenék

tankolni én tankolok,pizzát én sütök,étterembe ritkán járunk,de nem adok borravalót,max 100asra kerekitve


nem érdekel az 5-10%,én se kapok irodában még egy köszönömöt se ha megkapja időben ami kell...

2011. márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Már nem adok borravalót. Oka: virágüzletben ismerősnél egy koszorú után adtam +egy ezrest, legközelebb 3 szál csomagolt után egy százast és kiröhögött.
2011. márc. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert illik. És mert beleköpnek a piába-kajába, ha többször mégy oda, és nem adsz.
2011. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!