Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Édesanyámék diplomaosztóra...

Édesanyámék diplomaosztóra hivatalosak. Szokás ajándékot vinni, és mit?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert diplomaosztón, még nem voltak, és váratlanul érte őket a meghívás. Édesapám testvérének a lányáról van szó.Olyan mint egy ballagás? Pénzt szoktak ilyenre ajándékozni? Mik a szokások?
2009. márc. 1. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen mindenképp kell valamit vinni. Én ékszert, színházjegyet és virágcsokrot kaptam, persze nem egy embertől. Nem kell nagy dologra gondolni de valamit okvetlen, ha szorosabb a kapcsolat akkor nagyobb dolgot.
2009. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyire is fölhözragadt és fgantáziátlan a dolog, hidd el, főleg ha annyira nem is ismeritek az illetőt, hogy mit szeretnbe, legjobban teszitek, ha virág mellé pénzt adtok. Értelmesebb mint kitalálni valami barosmágot, amiből esetleg már 5 van neki ....
2009. márc. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, illik vinni ajándékot. Én virágot vinnék mellé mondjuk egy márkás tollat, vagy egy gyönyörű határidőnaplót, esetleg ékszert, ha ismeritek az izlését. Pénzt én maximum a testvéreim gyerekének adnák, másnak nem.
2009. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lánynak virágot adnék és ha tényleg nem tudjátok, hogy minek örülne, akkor pénzt, nem pedig ajándéktárgyat. Én úgy lennék vele a lány helyében, hogy nem várnék hű de nagy összeget, mert azért annyira nagyon nagyon közeliek nem vagytok, de biztos, jobban örülnék a pénznek, amit arra költhetek, amire akarok/szükséges, mint egy tárgynak, ami valószínűleg nem hasznosítható és majd ott porosodik a polcon.
2009. márc. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!