Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért beszél mostanában...

Pelgrim kérdése:

Miért beszél mostanában mindenki csajról és pasiról, miért nem lányról és legényről vagy nőről és férfiről?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nekem pl. a csaj elég visszataszító. Én sohasem szoktam mondani, szerintem nagyon bunkón hangzik. Gondolom így változik a nyelv, "halad" a korral.
2011. ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Változik a nyelv szókészlete, ez egy teljesen természetes folyamat. Pl. nagyanyáink anno még "zsúr"-ba jártak, mi már "buli"-ba.


Az is természetes folyamat, hogy egy nép átvesz bizonyos szavakat más népektől melyekkel vagy együtt él, vagy érintkezik vele (szomszédság, kereskedelem). A "csaj" és a "csávó" pl. cigány nyelvből átvett szavak: "shej", "shavo"

Manapság az angolból kerülnek át hozzánk szavak, de ezek az átvételek mindigis megvoltak.

A magyar népünk vándorlásai során érintkezett pl. iráni és török népekkel, még a Honfoglalás előtt. Iráni és török eredetű szavunk pl. a disznó, a sajt

A "csávó" kifejezést én sem szoktam használni, de a "csaj"-t igen gyakran, pedig magyar szakos tanár vagyok. :)

2011. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nyelv folyamatosan változik és alakul, ettől függetlenül én a csajt és a pasit elég lekezelő szónak tartom, mintha valami használati tárgyak lennének...
2011. ápr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azért tettem fel a kérdést mert engem is zavarnak ezek a dolgok, a csaj és pasi szavakat én is visszataszítónak érzem, a buli szót szintén, eredetét nem ismerem de azalatt még nem olyan régen én civakodás veszekedést, stb. értettem.


Természetes dolog, hogy egy nyelv melyet ma még sokan beszélnek fejlődik, de mégis efféle szavak vagy kifejezések mintha annak a népnek az erkölcsi hanyatlását tükrözné vissza. Szerintem jó lenne ha ennek véget vethetnénk.


Más dolog olyan idegen szavakkal, melyeknek nincs Magyar egyenértékű fordítása, azokat befogadhatjuk.

2011. ápr. 17. 10:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezek a szavak mar 40 eve is hasznalatban voltak. Akkor is mint szleng, nem kulturalt beszelgetesben.
2011. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
te hány éves vagy? 90?
2011. máj. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a nő, lány és a férfi, fiú, srác szavakat szoktam használni. 18/L
2018. febr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!