Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ciki ha egy 16 éves lány nem...

Ciki ha egy 16 éves lány nem tud úszni?

Figyelt kérdés
ha a barátaim elhívnak strandra nyáron, akkor azért elmenjek velük, vagy inkább ha nem strandra megyünk?
2009. márc. 3. 17:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%

Csak mifelénk nem szokás a normális úszásoktatás? Nálunk nem tanították általánosban, se most gimiben. Én magamtól tanultam meg úszni...Hát mit ne mondjak, nem lehet egy szép látvány, ahogy ott evickélek, de legalább nem fulladok meg :P Sőt, szeretek úszni. Az már más kérdés, hogy hogyan.


16/L

2009. márc. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
91%

Cikinek nem ciki, de nekem fura, ha vki nem tud úszni. ennél ösztönösebb, magától értetődő dolgot nehezen tudok elképzelni. bár lehet, hogy azért gondolkodom így, mert 3 éves korom óta, vagyis kb mióta az eszemet tudom, tudok úszni.

sztem érdemes lenne megtanulnod, hasznos, és sok örömödet lelnéd benne, ha amúgy szereted a vizet.

2009. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Srapnel ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj megtanulni úszni, praktikus okokból. Sohasem lehet tudni, hogy mikor jön jól.
2009. márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát mifelénk se kötelező az általánosban!
2009. márc. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Inkább csak elég kellemetlen, mert tényleg sok nyári balhéból kimaradsz.
2009. márc. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
94%
Ne aggódj én is 2x jártam úszásoktatásra általánosban , gimiben is, próbált tanítani a család , a férjem, de engem nem vonz, én csak pancsolni szeretek és kész. Sőt a bányatavon úszógumival lubickolok, hogy ciki? Kit érdekel?
2009. márc. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%
Az utolsó válasz a legjobb! Hát nem azért járunk strandra, hogy jól érezzük magunkat?:) Persze praktikusabb tudni, mint nem tudni (én sem tudok), de nem azért kell megtanulni, hogy most bizonyíts másoknak. Hanem mert biztosan jó móka.:)
2009. márc. 4. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%

Először is egy tanulságos megtörtént eset:

Egy úszni nem tudó, 13-14 éves kislány bement a tóba fürdeni. Az apja kívülről figyelte. A kislány túl messzire merészkedett, majd valamitől megijedt (talán hal a lábánál, vagy hínár). Bepánikolt, és elkezdett fuldokolni. Ezzel bentebb is sodorta magát.

Az apja utánaugrott (tudott az apa úszni és erős fizikumú is volt, a kislány meg talán 35 kiló vasággyal). Megpróbálta kimenteni. Viszont a fuldoklók az utolsó erőfeszítéseknél sokkal nagyobb erőt fejtenek ki, mint egyébként (pánik miatt). És emellett egyetlen cselekvésük van, mégpedig az, hogy kapálódznak felfelé, és ha valamit elkapnak, azon húzzák fel magukat.

Az apa tudott úszni, de nem tudott szakszerűen menteni. Mikor az apa odaért, a lány belekapaszkodott, és az apja testén keresztük próbált kijutni, feljutni (persze hiába, de a pánik miatt nem tudott józanul gondolkodni sem). A pánik során valószínűleg még azt sem fogta fel, hogy az apja az, aki megy felé, és menteni próbálja. Akadályozta az apát a mentésben, és mivel lefogta azt, meg karmolta, így mindketten megfulladtak. (Utólagos boncoláskor az apánál ujjtörést, szem- és arcsérülést, és nagyon mély karmolásnyomokat találtak, mintha egy "vadállat" tépte volna a húsát. Pedig egy 35 kilós kislány alapesetben nemigen tud ilyet művelni egy felnőtt férfival.)

Mindezt az anya nézte végig. Mire eszébe jutott, hogy ő is utánukmenjen, már késő volt. Mire odaért, már régen elmerültek. Talán ez mentette meg az ő életét.


Általában ezért aki menti az embereket, az nem szemből megy feléjük, hanem hátulról. És sokszor bizony igyekszik a fuldoklót leütni (eszméletlenné tenni), hogy könnyebben kimentse. Máskülönben a saját életét veszélyeztetné.



Nem feltétlen ciki, mert sok ember nem tud úszni sajnos. (Ugyanis holmi kitalált kifogásokkal nem vettek részt az iskolai úszásoktatáson. Megjegyzem, minden fóbia leküzdhető. Ha meg már éveken keresztül valaki belement a vízbe, az nem víziszony, hanem nem akarás. Ha valaki akar, az meg tud tanulni úszni. Nem egy embert tanítottam már meg, köztük pár felnőttet is.)


Viszont veszélyes lehet, mint az a fenti példában is látszik!

Fulladt már meg ember 140 centis vízben is, mikor bepánikolt. Szabad vizekben fürödve szintén könnyű otthagyni az ember fogát.

Ha valaki nem tud úszni, akkor vagy tanuljon meg, vagy érje el, hogy soha életében ne kerüljön 1,5 méteresnél mélyebb víz közelébe.

Az úszni nem tudó sokkal hamarabb bepánikol, és ezzel mások életét is veszélyezteti, nem csak a sajátját!

2009. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
édesanyám 30 éves kora után iratkozott be egy felnőtt úszótanfolyamra :) és nem szégyellte és nagyon boldog volt, mikor megtanult úszni....még te sem késtél le semmiről...lehet, hogy a mély vízben nem fogod olyan biztonságban érezni magad, mintha mondjuk már 5-6 évesen úsztál volna, de nem is fogsz félni tőle :)
2009. márc. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem bánod, én visszakérdezek: mi tart vissza téged attól, hogy megtanulj úszni?
2009. márc. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!