Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire illik/kötelező...

Mennyire illik/kötelező elmenni szerenádozni?

Figyelt kérdés

Az osztályom nagy része megy, de kb. 5 ember nem fog. Abba bele akarok tartozni én is, nem az én fajta társaságom és sok kedvem sincs, mert itt az érettségi és tanulnék rá.


Mit tegyek? :S


2011. ápr. 28. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Szerenádozás? Azt sem tudom mi az. Mondjuk én magántanuló vagyok, hálisten kimaradok az ilyesmi népszokásokból mint szalagavató, ballagás, közös sírás, és ez. de tényleg, mi ez? :D kinek kell szerenádot adni? Amúgy meg ha nem akarsz ne menj el. Most komolyan, mindjárt vége a sulinak, már tök mindegy mit csinálsz, vagy mit nem csinálsz.
2011. ápr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi anyagát egyrészt nem egy este alatt fogod megtanulni, másrészt, ez az utolsó alkalmak egyike, mikor az egész társaság együtt van, és bulizhattok egy jót. Én sem akartam anno menni, de rávettek, és nem bántam meg!
2011. ápr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a szerenád az nagyon nagy buli :D Ne hagyd ki!!!
2011. ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem inkább menj el, nekem legszebb estém volt talán :D Amit műveltünk 40-en, az valami fergeteges és felejthetetlen volt. Jó társaság, kaja pia stb. Jó volt így lezárni egy időszakot, nálunk aki nem jött az azóta bánkódik, mióta megtudta mi volt pontosan.


Ez meg szerintem hülye kifogás, hogy érettségire készülsz. Elmegy rá fél napod maximum, hidd el nem azon fog múlni az érettségi. Sokszor az ember úgy elpazarol órákat, hogy észre sem veszi mi hasznosat csinálhatott volna akkor. Például én most itt olvasgatok ahelyett, hogy a holnapi ZH-ra készülnék.

2011. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akartam elmenni. Nem voltam/vagyok bulizós típus, sem társasági ember, soha nem mentem sehová az osztálytársakkal, mindig kilógtam a sorból. Nagy nehezen meggyőztem magam, hogy "illik" elmenni. Magam sem gondoltam volna, de nagyon jól éreztem magam és nem bántam meg. Jó volt látni, ahogy a tanárok meghatódva álltak az erkélyen vagy az ablakban, ahogyan gyertyát gyújtottak amíg énekeltünk. A legkisebb 27nm-es 1 szobás lakásába felhívott minket a rajztanár. Soha nem felejtem el. Egymás hegyén hátán ültünk a földön, jókat nevettünk, sütiztünk. Mindegyik tanár behívott minket és teljesen máshogy viselkedtek mint az iskolában. Akkor éreztem, hogy mit veszítettem azzal, hogy soha nem mentem az osztállyal sehová. Örök élmény! Menj el és érezd jól magad!
2011. ápr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Mondd meg, hogy nem mész. Én is így tettem, nem bántam meg.
2011. ápr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kár kihagyni, tényleg nagy élmény. A tanárok egy teljesen más oldalukat mutatják ilyenkor, kötetlenek és közvetlenek. Nagyon jó élmény, és végülis ez az utolsó összejövetel a bankett előtt így illik is megjelenni. Persze semmi nem kötelező. Az, hogy érettségire tanulsz inkább, felejtsd el. Ilyen indokkal mindenki ki fog röhögni, és rögtön átlátnak a szitán, hogy csak lerázós duma. Nem azon a fél napon fog múlni az eredményed. Ha ennyire komolyan veszed az érettségit, akkor az elkövetkező években nem lesz életed a ZH-k miatt.
2011. ápr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A nagy MERLEG válasza:
Sztem meny el hatha 80 evesen meg fogsz ra emlekezni annak ellenere hogy azt sem fogod tudni 2 oraja mit ettel :DxDD
2011. máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!