Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kötelező megöregedni? (többi...

Kötelező megöregedni? (többi lenn)

Figyelt kérdés

El szeretném kerülni majd az öregséggel járó szenvedéseket, és egy 60 éves koromban távozni az élők sorából de ezzel semmiféle terhet nem akarok okozni senkinek.

(ergó öngyilkosság, eltűnés kizárva)


Messze van még, csak kíváncsiságból kérdezem hátha más is gondolkozott már ezen.


2011. jún. 29. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
még egy pár ilyen kérdés és a 60-at se éled meg
2011. jún. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Van aki csak 50 évig tervez. Van aki az 50-et se éli meg...
2011. jún. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az öregséggel járó szenvedéseket minimalizálni lehet, ha fiatalként egészségesen élsz.
2011. jún. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha messze van még, honnan tudod, hogy 60 évesen olyan borzalmas állapotban leszel, hogy onnan már nem érdemes élni?

Szerintem ez nem korfüggő.. mármint az ember fiatalabb korban is lepukkanhat annyira mentálisan, egészségileg, hogy akár elgondolkodhat az öngyilkosságon, ugyanakkor én több 50 feletti embert ismerek, akik olyan sprotosak, életigenlők. Szóval nincsenek úgy "eltrottyosodva", hogy úgy látszódjon, onnan már csak szenvedés az élet.

2011. jún. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja, én is. még korábban is megtenném. ha majd mindent elértem az életben amit akartam, vagy már nincs célom, és nem hiányoznék senkinek. de amíg még élvezem a létet vagy elvesztésemmel bárkinek egy csöpp fájdalmat is okoznék.. akkor nem tenném meg!
2011. jún. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez elég buta gondolat.

Aktív, egészséges életet kell élni. Nagymamám 75 elmúlt, de minden nap megy a kertbe, biozöldségeket termel. Nyáron egy csomó lekvárt, befőttet, savanyúságot tesz el, amit mind nekünk ad. Ha orvoshoz kell mennem, amitől iszonyúan félek, általában ő az, aki ráér, hogy elkísérjen. Ha a családban valaki nem tudja hova tenni a pici gyerekét, akkor vigyáz rá. Ha anyagilag elszállunk valamelyik hónapban, kisegít. Ha nem akar velem senki eljönni a színházba, eljön.

Nem is tudom, mit kezdenénk nélküle.


Persze volt ő is beteg. De érdekes, hogy pont olyan hatvanéves kora óta nem. Persze szed egy rakás gyógyszert, amivel megelőzi a betegséget, meg érzi az időjárásváltozást, de ennyi.


Ha az ember jól öregszik meg, akkor nincs ezzel gond. Nem törvényszerű, hogy mindenki fájdalmas véget érjen. Inkább ügyelj arra, hogy egészségesen élj, hogy idős korodban a családod támasza lehess.

2011. jún. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
lehet mire 60eves leszel lesz egy ket gyereked es egy ket unokad is. az sincs kizarva h makk egeszseges legy es ugy gondold h meg 20-30evet elni akarsz...szoval felesleges ezen sresszelni magad mar most :-)
2011. jún. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 pelgrim ***** válasza:
Nem kötelező megöregedni, sőt szerintem nem csak az öregséggel járó szenvedés, hanem minden más kellemetlen dolog mint, aggodalom, bánat, betegség, balesetet, vagy bármilyen nyomorúság, stb. még a halál is egy nagyszerű, emberhez méltó módon elkerülhető.
2011. jún. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Messze van az még... Van ideje fejlődni az orvostudománynak :)
2011. jún. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 pelgrim ***** válasza:

ma 20:03


Nincs olyan messze, ha tudjuk, hogy ez a lehetőség nem a tudományon, hanem a tudaton múlik. Talán emlékszel a színeváltozás történetére a Bibliából, azon alkalommal Jézus megkapta a biztonságot, hogy bármi is történik vele ő tovább fog élni. Akkor képes lett arra hogy vállalja a megalázást, a szenvedést, a gyötrelmes halált vállalkozásának sikeréért.

2011. jún. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!