Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Környezetetekben vannak...

Környezetetekben vannak emberek, akik csúnyán beszélnek?

Figyelt kérdés
Sajnos sokszor tapasztalom, hogy sok sok korombeli fiatal(20-25) és idősebbek is gyakran használnak csúnya szavakat. Persze én is néha használok, én sem vagyok szent, de nem minden második szavam a b--- k---..... . Nektek mi a tapasztalatotok, véleményetek?
2011. máj. 28. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én igyekszem kerülni az ilyen embereket, mert akinek minden második szava valami trágárság és szinte már töltelékszavaknak használja ezeket, az igénytelen és műveletlen ember, nincs szókincse, azért beszél így. Ilyen emberekkel meg szerintem nem sokan szeretik tartani a kapcsolatot.
2011. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az öreg. Az őrületbe kerget vele. Nem is szívesen segítek neki semmiben, mert ha valami nem megy elsőre elkezdi, abbahagyni meg nem bírja.
2011. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát b.azdmeg én is így beszélek, aztán közel kitűnő tanuló vagyok gimiben, tökéletesen gazdag szókinccsel. Aki káromkodik az igényesen tegye, nem csak a b.zdmeg van, a magyar nyelv ebből a szempontból kitűnő :D
2011. máj. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem is egy.

Több ismerősöm is van aki csúnyán beszél, de általában akkor amikor mérgesek vmire.

2011. máj. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ideges vagyok, percekig tudok káromkodni, de ez nálam hasznos, mert ha túl sokat káromkodok, elkezdek röhögni, és máris megnyugodtam. Nálam ez jobb, mint egy nyugtató. Társaságban azért igyekszem kerülni, sőt, ha épp nem káromkodok, nagyon igényesen is tudok fogalmazni.
2011. máj. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A káromkodás szerintem a magyar nyelv szerves része. Semelyik másik nyelveben nem lehet ennyiféleképpen káromkodni, mint a magyarban. Szerintem van két nyelv, amit használunk. Személy szerint nálam legalábbis így van.

Van egy hivatalos forma és van egy társasági forma. Helyzettől függ, hogy melyiket használom. Szerintem ha az ember nem viszi túlzásba, akkor semmi rossz nincs ebben.

Ha idegességünkben vagy hirtelen fájdalom alkalmával káromkodunk, az pedig nyugtató hatással bír.

2011. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!