Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Akik vidéki tájszólással...

Akik vidéki tájszólással beszélnek azok nem is tudnak az úgymond normál akcentussal?

Figyelt kérdés
"vót" meg "taaancótam"
2011. szept. 27. 18:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem magyar szakos vagy véletlenül?Tegnap pont erről beszéltünk kommunikáció órán:)

Szerintem ez változó, hogy ki hogy beszél, attól függően, hogy ki milyen közegben él, dolgozik..

2011. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Aki egész életét a falujában töltötte, és csak azt a tájszólást ismeri, az csak úgy tud beszélni.

Aki meg mondjuk városba jár dolgozni, az otthon az otthoni beszédmódjával beszél, a munkahelyén meg az ottanival. Egy csomó rokonom van így.

2011. szept. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
De ez pestiekkel is így van, ők pl. ilyeneket mondanak: "pÓsta".
2011. szept. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
53%
A legocsmányabb tájszólás a pesti.
2011. szept. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
37%
a Vas megyei meg a palóc is ronda, a pesti nálam a 3. helyen áll...
2011. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a pesti?
2011. szept. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
40%
Mi itt Budapesten legalább becsukjuk az ajtókat, nem pedig betesszük. A busz után futunk, nem pedig a buszra. Azt mondjuk hogy tíz, húsz, nem azt hogy tiz meg husz. A standon emberek vannak, nem embörök, a lányok szépek, nem pedig szípek. Ha meg esetleg le szeretnénk hűteni valamit, azt a hűtőbe tesszük, nem a fagyóba!
2011. szept. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdeztem, hogy milyen a pesti, mert én is itt élek és nem tapasztalok semmi furcsát. Úgy beszélnek az emberek, ahogy a TV-ben, illetve a filmek szinkronjában. Néha találkozom olyan megfogalmazással, amit én máshogy ismerek, de ez elég ritka, kiejtésben pedig nincs különbség.
2011. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
19%
Öttem könyeret möggyel!
2011. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

A pesti a "normál" bárhogy is vesszük. Akinek az ocsmány annak sok bosszúsága van az életében az biztos.


Engem kifejezetten irritál ahogy már a fiatal gyerek is így beszél egy kisvárosban hogy "ott voútam háram aúrát" mert azt hiszi ez a jó kiejtés. Ez gyermekként úgy belérögzül sajnos hogy már ha akarna se tudna máshogy beszélni késöbb.

2011. szept. 28. 01:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!