Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mely országokban számít...

Mely országokban számít elismerésnek az evés közbeni/utáni böfögés?

Figyelt kérdés
Ez inkább Európán kívül jellemző? Voltál már ilyen közösségben, éltél a lehetőséggel?
2011. jún. 26. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagyok benne biztos, de vagy a bolgároknál, vagy a kínaiaknál. (Nem mindegy. :D) Aki tud pontosabbat, az javítson ki!

Amúgy én hallottam már olyanról is, hogy van, ahol, ha ízlett az étel, illik beletörölni a kezed a terítőbe, illetve van, ahol, ha nem ízlett az étel, étteremben megdobálják a maradékkal a pincért.

De azt sajnos nem tudom, ezek pontosan hol jellemzők.

2011. jún. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kínában.
2011. jún. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

>> Nem vagyok benne biztos... Aki tud pontosabbat, az javítson ki!


Ha nem tudod, miért válaszolsz ? Valami kényszer... ?

2011. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 napietus ***** válasza:
Kínában. Európában, sőt általában az u.n. zsidó-keresztény kultúrkörben ez neveletlenségnek számít.
2011. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Arab országokban is... édesapám arab, és ha kaja közben felböfögök, csak annyit mond, hogy "egészségedre!" (mondjuk anyámat kiborítja :D).
2011. jún. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kinában biztos,ott böfögéssel és szellentéssel dicsérik a kaját, a házigazda szinte el is várja.
2011. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Én eddig csak Japánról hallottam, hogy ott szokás. Meg még Portugáliáról is írták ezt valahol, pedig az Európában van...
2011. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Akkor én odamegyek.:D
2011. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!