Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igaz-e az, hogy a német...

Igaz-e az, hogy a német embereket senki sem szereti?

Figyelt kérdés
Sőt, inkább útálja. Igaz ez? Ha igen, miért, ha nem miért nem? Nem a nyelv miatt értem, hanem az általános viselkedésükre.
2011. júl. 20. 06:05
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
76%

Ez hülyeség. Teljesen korrekt, szerethető emberek. Szerintem sokakból inkább az irigység beszél, ha azt mondják utálják a németeket. Ugyanis meglehetősen irigylésre méltó életet élnek legtöbben.


A munkastílusuk pl... kiszámíthatóak és pontosak. Na látod, ha pl van egy magyar cég, akinél elég hányaveti lusta emberek dolgoznak, És ennek a cégnek vannak mindenféle külföldi partnerei... Akkor szinte biztos, hogy a németet nem fogja csípni a lusta magyar dolgozó. Ugyanis a németnek időben kell küldeni mindent, különben egyből behajtja a szerződés szerinti kártérítést, vagy előbb utóbb megszünteti a kapcsolatot... Egy cseh cég elnézőbb és rugalmasabb, de ez nem biztos hogy hosszútávon jó... A német megköveteli a pontosságot, kiszámíthatóságot, nincs ezzel semmi baj.


A hétköznapi életben is sokkal fegyelmezettebbek.


Bár ami azt illeti az "alternatív" fiatalok elég ocsmány dolgokat képesek csinálni, de ez igazából szinte minden ország fiataljaira jellemző.

2011. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
19%
Személy szerint nincs bajom velük, de azt nem értem, hogy egy, a világ ellen ekkora és ennyi bűnt elkövető ország hogyan lehet a világ vezető gazdasági hatalma a XXI- században... Ez csak egy gondolat, ami foglalkoztat, de tényleg, akikkel találkoztam, azokkal nem volt bajom.
2011. júl. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
43%

Én ezért szeretem a németeket: [link]

:)

2011. júl. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
40%

ma 09:29

Mert olyan sok bűnt elkövetett... Az eszem megáll.

2011. júl. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
60%

9:57


kifejtenéd, miért állt meg az eszed? Vagy teljesen megállt? :)

2011. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
83%

Általában én is szeretem a németeket, különösen a berlinieket. Az ottani emberek nagyon nyitottak a világra, kicsit hippisek és egyáltalán nem hidegek, komolyak.

Bajorokkal van még tapasztalatom, a müncheniekre annyira nem igaz, de ott a vidékiek sokkal konzervatívabbak, vallásosabbak és zárkózottabbak, ezek ellenére ott is kedvesek az emberek.

2011. júl. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
48%
a strandokon nagyon bunkók tudnak azért lenni, fellöknek, tolakodnak... múltkor Karoson odavágták a labdát hozzánk, még annyit se mondtak h entschuldigung...
2011. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Én per pillanat szeretem a németeket. Van egy nagyon jó sorozatuk, a Cobra11. Remek színészeket ad az az ország, ha így vesszük. A nyelvet nem szeretik inkább tanulni, beszélni még egyikkel se beszéltem, viszont lengyelekkel eltöltöttünk egy teljes du-t és buliztunk. :)
2011. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz,hogy annyi bünt követtek el a 2.viläghäboruban..Nem hiszem,hogy több bünt követtek volna el mint pl Amerika,Oroszorszäg,Kina ;) Ne felejtsük el,hogy az amerikaiak kis gyerekeket eröszakoltak meg Vietnämban.
2011. júl. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
32%

Nem említeném egy lapon azt, hogy néhány Amerikai katona megerőszakolt gyerekeket Vietnámban azzal, hogy egy nép világuralomra akart törni, emberek millióit kivégezve, amolyan ország méretű, felsőbbrendűségi szektát fenntartva ezzel. A érdekesség számomra az, hogy ennek a népnek a mai napig a legnagyobb befolyása van a világ politikai életébe, döntéshozatalába. A legcsekélyebb módon sem bűnhődtek, sőt....

Ismétlem, nem érdekel annyira a dolog, csupán érdekesnek találom, hogy ilyen létezhet.

2011. júl. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!