Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igaz-e az, hogy a német...

Igaz-e az, hogy a német embereket senki sem szereti?

Figyelt kérdés
Sőt, inkább útálja. Igaz ez? Ha igen, miért, ha nem miért nem? Nem a nyelv miatt értem, hanem az általános viselkedésükre.
2011. júl. 20. 06:05
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

13.44, mit vársz, azt hogy kiirtsák a németeket? 1933-ban egy komplexusos lúzer került hatalomra, aki a megnyerő stílusának és a propagandájának köszönhetően nemcsak egy népet, de egy fél kontinenst irányítani tudott. Nekem van német ismerősöm, akinek a szülei abban az időben voltak gyerekek, tőle tudom, hogy az agymosás hatalmas méreteket öltött az iskolában is, a szülők pedig nem mertek ellentmondani ezeknek, vagy ők is bedőltek a propagandának. Azt se mondd, hogy jogos volt több millió német elkergetése vagy megölése a háború után a Szudétavidéken, Lengyelországban, Magyarországon és még sorolhatnám.

A mai németeknél pedig kevés a liberálisabb és nyitottabb ember a világon, Berlin teljes mértékben visszanyerte azt, ami a '20-as években volt: egy pezsgő világváros divatos klubokkal, üzletekkel. Nem véletlenül hívják a melegek európai fővárosának sem, csak menj el és nézz szét:)

2011. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
100%

előző válaszoló:


Amiatt, amit a II. világháborúban elkövettek, nem hibáztathatunk egy egész országot. Nem hiszem, hogy Németország 80 milliós lakossága mind támogatta volna Hitler eszméit. A politikát a vezető politikusok irányítják, nem a nép, főleg egy olyan diktatúrában, mint a náci Németország. Éppen ezért én tisztelem őket, hogy azok után, hogy az országot szinte teljesen lerombolták, mára itt tartanak.


Egyébként a németeket kedves, megbízható embereknek ismertem meg, de nekem is sok ismerősöm van, aki nem szereti őket( minden különösebb indok nélkül).

2011. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Azért elég meredek így beszélni a II. Világháborúról. Elég sötét időszak volt és a fele nem igaz annak, ami a köztudatba van és amit az iskolában tanítanak. Mint tudjuk, a győztesek írják a történelmet, de tudtommal a németek (és mi is) a vesztesek oldalán álltak. Külön vicces, hogy csak a vesztes oldal a csúnya, gonosz nép, a másik pedig a jóság és az igazság megtestesítője. :)
2011. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Előző, azt a németek is belátják, hogy azok embertelen eszmék voltak és jobb, hogy Hitler nem nyerte meg a háborút. Reméljük soha nem történik meg ilyen újból.
2011. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! A történelemtől "függetlenül" értettem a kérdést, bár nem könnyű szemet húnyni felette és érthető, ha valakinek ez jut eszébe róluk rögtön. Csak arra gondoltam, hogy "nagyképűnek" titulálják őket, és aki ezt gondolja, miért teszi, van-e rá igazi ok, konkrét szitu. De látom nem így van, sok válaszban az ellenkezőjét írtátok.
2011. júl. 20. 15:56
 26/31 anonim ***** válasza:
Az egyik legjobb barátnőm német. Jól ki lehet velük jönni, szerintem sokkal kevésbé különböznek a magyaroktól, mint pl. az angolok.
2011. júl. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
90%

Amit a tegnap 9:29-es válaszoló írt: "a világ ellen ekkora és ennyi bűnt elkövető ország hogyan lehet a világ vezető gazdasági hatalma a XXI- században..."


Ez a legostobább nézet, ebből kellene már kinőnie mindenkinek, mert amíg ez nem történik meg, addig újra és újra lesznek hasonló ügyek, tök mindegy melyik országról van szó.


A 2. világháborút és bármelyik más háborút nem az átlag lakosság indítványozza, hanem néhány elmebeteg birka, aki franc tudja miért de hatalomra került és "jó" marketinggel képes maga mögé állítani kellőszámú pitiző csicskát. Nem hinném, hogy például egy vidéki német családnak anno volt fogalma arról, hogy milyen népirtást irányít hitler.

És ezért büntetni és utálni egy egész országot, nevetséges. Sőt, egy Magyarországon élő sváb család is mit tehetett arról, hogy ilyen kegyetlenségek történtek? Semmit. Mégis a háború után tömegével küldték őket Németországba, vagy magyarosítani kellett a nevüket, vagy vitték őket málenkij robotra vagy egyszerűen "csak" lelőtték őket az orosz katonák a saját házukban. Holott szinte fogalmuk sem volt Németországról, hisz generációk óta itt éltek, azért telepítették ide őket a korábbi uralkodók (pl Mária Terézia), hogy felvirágoztassák az akkor még ritkán lakott Kárpát-medencét. És ez jó is volt.


Tök mindegy ki milyen származású, az átlag ember a saját életét akarja élni békében a szomszédaival. Csak az ilyen satnya politikusokat nem volna szabad hatalomra juttatni, vagy beszüntetni a központi irányítást...


A németekkel semmi baj. Kicsit fafejűek, rendmániások, de nyugodtak és kiszámíthatók.

2011. júl. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Előző: teljesen egyetértek veled! Ha mindenki rájönne erre, nem lennének háborúk.
2011. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Én csak elkényeztetett, egoista stuttgartiakkal találkoztam. A nagy része utálatos volt, de szerintem azért az ország többi tagja lehet jó fej.

Egyébként az szerintem normális, ha valaki egy egész országot szeret/utál, mert minden ország embereinek vannak bizonyos "azonos" vonásai és ezeket lehet szeretni nem szeretni.

2011. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Vannak normálisak köztük

Meg kevésbé normálisak

2014. okt. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!