Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit lehet kezdeni a családon...

Mit lehet kezdeni a családon belüli lopásokkal?

Figyelt kérdés
A párom szüleinél lakom majdnem két éve. Velünk és még az édesanyja, aki egy jószívű, lelkiismeretes, kedves nő, viszont a férje, a párom mostohaapja egy számító, undorító, sz.rkavaró szemétláda, aki próbálja megkeseríteni az életünket, és többször is rajtakaptuk már, hogy a szobánkban kutakodik, vagy épp onnan jön kifelé. A páromnak van egy 15 éves húga, akit viszont már magán a lopáson is rajtakaptunk többször is. Tavaly nyáron kezdődött, hogy eltűnedeztek a dolgok, először csak kisebb ékszereim, piperéim,sminkjeim tűntek el, utána majdnem az összes (de csak a márkásak és az újak).Később már pénzek is tűntek el 100, 200, 500 forintok.Vagy épp egy egy doboz cigaretta. És ez így ment apránként. De ettől az évtől kezdve a tolvajunk bekeményített és csak januárban kb 1000-esenként több mint 5000 forintom tűnt el. Kartonnal szoktuk venni a cigit a párommal, és el szoktuk osztani egymás közt, 5-5 dobozt teszünk félre a hétre. Amint megvesszük az új karton cigit, valamelyikünkéből biztosan eltűnik egy vagy kettő (pedig már mindenhová dugdostuk őket, de mindig megtalálja). Péntekenként járni szoktam lovagolni, és már nagyon kevés pénzem volt, ezért félretettem minden fillért, hogy épp el tudjak menni (útiköltségre,lovaglásra). Minden nap megszámolgattam, épp kereken annyit gyűjtöttem össze, amennyire szükségem volt tegnap. De előtte való nap mikor megszámoltam a pénzem, 300 forinttal kevesebb volt benne... tehát valaki megint meglopott, és ha nem számolom meg, esetleg akkor veszem észre a hiányt, hogyha hazafelé indulnék a busszal, de a jegyet már nem tudom kifizetni...mit csináltam volna akkor? A pohár ma reggel telt be, mikor kiderült, hogy amíg tegnap éjjel a párommal foglalkoztam, mert nagyon beteg lett és szenvedett, elfelejtkeztünk a zsebében hagyott bontatlan doboz cigiről, ami reggelre természetesen eltűnt. Tehát valaki még az ő kínját is kihasználta, hogy lophasson. Sajnos nem tudhatjuk biztosra sosem, ki a tettes, mert lehet a mostohaapja is, de a húga is... és természetesen egyik sem vallja be. Mit lehet tenni ilyenkor? Már nagyon meguntam, hogy kemény havi 40 ezer forint kis diákhitelemből nem elég, hogy kettőnket eltartom, de még akaratom ellenére eltartok valaki mást is a családjából.Így két hét alatt elfogy a pénzem és a maradék két héten még enni se tudok, pedig szükségem lenne rá, mert legutóbb is elájultam az egyetemen. Hogyan buktassuk le és iktassuk ki a tolvajt/tolvajokat?
2009. ápr. 4. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hát ha tudod hogy lopnak akkor egyszerűen mond meg nekik a magadét
2009. ápr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én ilyen helyzetben biztos elköltöznék, de előtte leülnék tárgyalni velük. Mindenkit leültetni az asztalhoz, és elmondani, hogy bocsi,d e valaki lopkodja a cuccainkat, és hogy nagyon gyorsan hagyja abba, mert ilyen undorító, szemét dolgot még nem láttál, stb stb. ( ja, és anyukával külön beszélnék előtte, hátha ő beszél velük ) Ha megsértődnek, szerintem ne foglalkozz velük, apuka, és húgica is megérdemli szvsz. Ha apuka nem lopkod, akkor azért, hogy ilyen lányt nevelt.


Ha ezek után is folytatódik, én elköltöznék, még az is lehet, hogy az albérlet olcsóbban jönne ki, mint az, hogy lopkodnak tőletek.

2009. ápr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akárhova, de el onnan!
2009. ápr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de még nem tudunk elköltözni, mert nincs rá pénzünk :( és próbáltunk már beszélni is velük, mind2 letagadta, hogy őt hagyjuk mert nem ő volt...
2009. ápr. 4. 11:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lenne egy olyan tuti tippem, hogy videókamerát vagy bármit kölcsönkérni valakitől és csalit kirakni.Pl. ha veszel új rúzst vagy szemhéjpúdert vagy valami, lehet akár egy doboz cigi vagy aprópénz is!Kirakod az asztalodra a kamerát pedig naggyon naggyon jó helyre elrejteni!!!Persze szövetkezz össze a pároddal!!!És aztán ott van a bizonyíték!!!Én azt utána vinném a rendőrségre ez 100%!!!Hogy utána még jól meg is szívja az a .....( mármint ha a lányka lopkod)!Isteni lesz úgy kezdeni az életét, hogy a rendőrségen már be van írva a neve egy lopás miatt!

A második verzió az az hogy te is lopkodj tőle, bár ez olyan hogy nem kell lesüllyedni az ő szintjére, bár lehet 1-2 alkalom után visszavenné magát ha neki/nekik tűnne el valamilyük.

Vagy a harmadik megoldás, hogyha külön szobában laktok akkor egyszerűen az ő véleményük kikérése nélkül EGY EXTRA BIZTONSÁGOS VALAMI HEVEDERZÁRAT vagy hasonlót!!!Szóval.....egy új zár az ajtóba, hozzá 2 kulcs és csak annyi ami a párodnak és neked és szépen mindig bezárni az ajtót!!!!!És az a kulcsi viszont mindig legyen nálatok sose hagyjátok sehol se ha kell akkor a melltartóba tartsd vagy valami mert ha esetleg egyszer is felügylet nélkül hagyod hidd el lemásolják!!!!az ilyenektől minden kitelik!!!Remélem tudtam segíteni!!!Jó tanulást az egyetemen!!!!

2009. ápr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem nehéz a megoldás.

Zárat szereltek az ajtótokra amihez a nyakatokba akasztjátok a kulcsot és csak 2 kulcs lesz, nem több.


Vagy ha ez nem megoldható egy szekrényt kulcsoltok mindig és oda rakjátok be amit muszáj. De szerintem jobb lenne egy szobát kulcsra zárni, mert a sminkeket is elpakolni egy kis szekrénybe meg mindent, elég macerás.


A mostohaapának és a húgnak is elmondod, amikor mindketten ott vannak, hogy biztosra tudjátok, hogy valamelyikőjük lop és már elegetek van nem tudjátok ki az de innentől egyikben sem bíztok és hogy lejárt a jó világ akármelyik is volt a tettes mert kulcsra lesz zárva minden.

Jaj de szívesen kiosztanám őket! Ha nektek nem megy írj és rögtön megyek és megmondom nekik a magamét, 2 órán keresztül képes vagyok megállás nélkül lehordani az embert :))

De előtte megcsinálnék egy olyat, hogy elől hagysz egy épp hogy bontottnak tűnő cigis dobozt benne egy "nem nyert, mocsok!" felirattal. Hasonló szép szavakat is írhatsz még bele.


Vagy töltött cigit csinálni, amit otthon töltötök meg és belerakni valamit amitől mondjuk szédülne a tettes vagy nem tudom biztos van valami szer amitől nem lesz különösebb baja, csak meglepődne és esetleg beteg lenne pár napig. Mert mégis csak jó lenne megtudni ki a tolvaj.

De várj most esett csak le. Ha sminkcuccok is tűntek el inkább valószínű a lány, mint a pasi :) Bár én nem lepődnék meg azon sem, ha mindkettő lopna.


Mondom, állj ki eléjük esetleg viccből kérdezd is meg melyikőjük akar segíteni a zár felszerelésében :)) vagy nyisd ki az ajtót és hangosan mondd: na gyorsan vigyétek ki amire még igényt tartotok mert innentől kezdve kulcsra zárjuk a dolgainkat (mert nem tűrjük tovább a szemét pofátokat...).

Sok sikert.

2009. ápr. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
100 % hogy mindkettő lopkod...vagy felváltva, vagy egyszerre, de mindkettő :( amugy az utolsó komment nagyon tetszett...abból a pénzből, amit elloptak, már rég futná egy zárra...csak sajnos az egész ajtót ki kéne cserélni (üveges, az üveg be van törve, így simán ki lehet piszkálni még a zárat is, és még csak zárra sincs pénzünk...de amint lesz megcsinálom....jelenleg minden értékemet magammal hordom egy táskában, még a wc-re is (volt már hogy azalatt loptak, amíg én fürödtem pl.)... amugy bosszúból szortunk már borsot a drága apuka dohányába(ő tölti a cigit)
2009. ápr. 13. 16:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát őszintén nem is értem hogy lehet valaki ilyen lopós dög. Azért nem semmi tényleg... remélem megoldódik a problémátok és visszakapják majd az élettől amit tőltetek elvettek.

Szerintem annyira nem drága elvinni beüvegeztetni egy ajtót. Nekünk is el kellett a múltkor, mert sajnos kitört az üveg :s Aztán az üveget csak nem törik be. Elképzeltem ahogy éjjel mennek üvegvágóval és elemlámpával és ügyeskednek az ajtótok előtt és reszketnek a cigiért :DDD micsoda mocsok dolog már ez!

Nézzetek utána melyik lenne nektek olcsóbb venni egy üveg nélküli ajtót zárral, vagy beüvegeztetni a régit és zárat cserélni. Amúgy ajánlom a biztonsági zárat, lehet kicsit drágább de azt az életben nem nyitják ki.

Nekünk a bejárati ajtón van olyan... nem tudom hogy írjam... nem az a hagyományos, amin átlátsz a kulcslyukon, hanem ha ránézel egy hullámos vonalat látsz csak és másfajta kulcs is megy bele. Szerintem nem lehet túl drága több 10 éve van ilyenünk szóval már nem újdonság, biztos segítenek az üzletekben az eladók. Sok sikert.

2009. ápr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!