Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fagyizóban illik adni borravalót?

Fagyizóban illik adni borravalót?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 6. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ha tölcséres akkor neem


de ha kelyhes szerintem akkor se

legfljebb ha pl sütit is eszel


és sokat rendelsz

2009. ápr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
ha kedves a kiszolgálás én szoktam adni és még egyszer sem nehezteltek meg érte :)
2009. ápr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

az igazság az, h tegnap voltam fagyizni, és nagyon megalázó volt, ahogyan a kiszolgálónő "elbújt" a kassza mögött, csak hogy a visszajáró 50 forintot megtarthassa. Azt hitte, ha várat, akkor ott hagyom neki, mögöttem pedig csak egyre jött a sor. rosszul éreztem magam tőle nagyon. Legközelebb azt hiszem, nem is megyek oda. Ez nagyon visszatetsző volt számomra! Ha adni akarok, akkor úgyis szólok, nem?

Vélemények?

2009. ápr. 6. 15:58
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jajj én is annyiszor járok így, hogy még én érzem magam rosszul mert várok a visszajáróra, pedig az a természtes, hogy visszaadják. Ha odaakarom adni, akkor mondom, hogy köszönöm szépen, és elmegyek. Szerintem nem kellett volna otthagynod borravalónak, legalábbis nem hinném, hogy ez "elvárható" lett volna, kivétel persze, ez előttem felsorolt esetekben, bár sztem akkor sem evidens.
2009. ápr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát nem is hagytam ott neki, de a borravaló adásával mindig is problémáim voltak...

Köszönöm a kommenteket!

2009. ápr. 6. 16:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
15:43 as vagyok megértelek én sem mennék vissza arra a helyre többet!nem tudom milyen üzletpolitikája van a kiszolgálónak mi ér többet 50 ft vagy egy visszatérő elégedett vevő?és csatlakozom meg kellett volna várni a visszajárót bármilyen kellemetlen egy jóérzésü embernek hogy miatta áll a sor közben nem tehet róla
2009. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
50ft? Amikor a fagyi 120ft körül van? Ne is hagyj ott semmit, pláne, ha ilyen az eladó... Ha rendes, én is szoktam, de azért... Hm... Általában mondjuk én ilyesmi helyeken pontosan adok, vagy max. 10 forinttal többet, s azt hagyom ott...
2009. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ma vettem fagylaltot, egy gombóc 150 Ft volt. Szóval így s épp elég jól keresnek...
2009. ápr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kiszolgálás mellett nem adnék, és jól tetted, ők kötelesek visszaadni a visszajárót, amennyiben te másképp nem rendelkezel. Ne te érezd magad rosszul, a fagyis kishölgy volt pofátlan.
2009. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Húha. Ilyen vállságban, ki tud borravalót adni?
2009. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!