Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mitől változik valaki vélemény...

Mitől változik valaki véleménye, ízlése?

Figyelt kérdés

Régen tökre szerettem egy bizonyos énekest, vagy zenei atílust, most meg már megse birom hallgatni, úgy utálom.

Régen nem szerettem a halat, most már finomnak találom.

Régen utáltam a színes ruhákat, most már szinte csak azt hordok.

Mitől függ, hogy egy ember meg gondolja magát, megváltozik a véleménye, ízlése?


2011. júl. 28. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a lelektol fugg, a hangulattol, tehat erzelmektol.
2011. júl. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ember maga is változik, ezért kerül sok kapcsolat válságba. Az ízlés 5-10 évente változik, na nem gyökeresen, de azért öltözködésben, ételekben, zenei, irodalmi stílusokban észre lehet venni. Kinél mennyi idő alatt, és miben. Hogy miért? Az ember okosodik jobb esetben, tapasztal, ő maga is mást akar már elérni, mnit korábban, változik a fontossági sorrend. Rájön dolgokra, amiket addig nem tdott, és ezzel már sokszor teljesen más színben látja a világot. Tehát a környezet is befolyásoló tényező.
2011. júl. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy az embernek 7 évente lecserélődnek a sejtjei. Megújulnak. Gondolom amilyen hatások értek ezekben az években, olyan sejtek épülnek vissza (?) és ezek határozzák meg mi tetszik.

Egy laikus elképzelése :)

2011. júl. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy változik.

Életkortól, környezettől, stb.


Én pl. mikor gyakorlatilag otthon is, melóhelyen is, mindenhol pasikkal voltam(vagyok) körül véve... egy időben olyan dolgokat kezdtem el csinálni, amitől normális esetben falnak mennék...

Sminkblogokat olvasgattam, melóhelyen azon morfondíroztam, milyen cukisággal dekoráljam ki a lakást... stb-stb. Szóval - a túl férfias környezetet kompenzálandó - kezdtek olyan "nőcis" (nem egyenlő a nőiessel :) ) tulajdonságaim lenni, amikre amúgy nem voltam túl büszke, de mégis igényeltem... :D:D

2011. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Saját magamon ezt látom: fiatalkorodban éltél a kis világodban, a megszokott közönségben, adott volt hogy mi a trend, amitől vagy eltértél vagy nem. plusz valami beszűrődött "kintről" a felnőtt világból, meg külföldről de az annyira nem érdekel. aztán élsz pár 5 évet és minden kitágul, ezer álláspontot és életfelfogást ismersz meg, a gondolkodásod a világról sokkal összetettebb és "igazibb" lesz. már látod, hogy nem biztos, hogy az a legjobb, ami eddig a legjobb volt, nem biztos hogy abban kell hinned, amiben eddig hittél. meg ilyenek.. függ hogy mi vesz körül, mit veszel át belőle, mit hogyan élsz meg.. és ez hatással van rád.

szerintem ez tök jó és érdekes dolog :)

2011. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja, és a kajáról meg annyi: elvileg mindent meg lehet szeretni, ha egy ideig azt eszed. megszokod. :)
2011. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nagy Sándor Norbert válasza:
Felmegy a FAcebookra
2011. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!