Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen tulajdonságai vannak...

Milyen tulajdonságai vannak egy úriembernek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 04:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól öltözött,udvarias,művelt. Ez alap dolog.
2011. júl. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hord fülbevalót, nincs tetoválása és nem szeretkezik zokniban.
2011. júl. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Férfi oldalról, az úriemberi mivolt felé törekvésről:

Úriemberi ismérvek, nem kell feltétlenül kőgazdagnak lenni. Úriemberként viselkedhet egy egyszerű portás vagy segédmunkás is és lehet valaki sültparaszt milliárdosként is.

Tehát: nálam ezt azt jelenti, hogy a külsőmre fordítok annyit, hogy soha ne tűnjek ápolatlannak, tisztátalannak. Mindig az alkalomhoz méltóan öltözzek. (Nem megyek farmerben színházba, de öltönyben piacra sem.)

Nem dekorálom ki magam ékszerekkel. Pedig sok van, de kerülöm a giccsességet, inkább tartózkodóbb vagyok.

Az úriember nem viselkedik harsányan soha. Nem hangoskodik. Az érzéseit visszafogottan adja elő. Nem őszintétlennek lenni, csak nem kiabálunk, nem káromkodunk, nem alázzuk meg a másik embert.

Egy ellenséggel szemben is lehet lovagiasan revansot venni. Pl: ha megsért egy ember, akkor nem leordítjuk a fejét, hogy "b....d szájba az az anyádat te kötschög és szétb.....m a fejedet", hanem finoman meg lehet jegyezni: "ahogy gondolod, ha neked ez a szinted, akkor nem tudok hozzászólni"

Az úriember nem siet. Tehát akár milyen drága kocsid van, ha örökké te akarsz a közúton az első lenni, kapkodó mozdulatokkal bevágni mindenki elé, az nem elegáns, nem gavallér, inkább szánalmas gyökér kategória.

Az úriember nem hozza fel örökké a sérelmeit, nem panaszkodik, tud engedni, tud nagyvonalú lenni. Nem megy bele triviális dolgokon való vitákba, stb.

Az udvariasság meg alap: tehát a nők előreengedése, a gyengék segítése, az ünnepi alkalmakról nem megfeledkezés stb.


Én sem vagyok még tökéletes, de folyamatosan csiszolom magam :)

2011. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 napietus ***** válasza:
100%
a legfontosabb ugyanaz, mint egy úrinőnek: kerüli a feltűnést, úgy a megjelenésében, mint a viselkedésében. kulturáltan beszél, figyelmes, nőkkel, idősebbekkel szemben udvarias, előzékeny. tud viselkedni minden körülmények között. művelt, de a műveltségével nem henceg. figyelmesen meghallgat másokat, akkor is, ha a véleményükkel nem ért egyet.
2011. júl. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 napietus ***** válasza:

08:09 egyébként nálam sokkal jobban leírta :) és tleg nem függ anyagi helyzettől, inkább neveltetéstől és odafigyeléstől.


még annyi: vagyonával, pénzével nem dicsekszik. a szavát tartja.

2011. júl. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

08:09 válaszoló vagyok.

Ez csak kiegészítés (juteszembe, napietusnak köszönöm, amit még beírt, ez hiányzott az én bejegyzésemből), hogy az úriemberes attitűd, a lovagiasság szerintem nagyon fontos lenne minden férfiembernek. Ugyanakkor egy érdekes dolgot felvet a lovagiasság kérdése. Hol találjuk meg azt a határt, amikor olyan emberekkel kerülünk szembe, akinek lövése nincs az ilyen "finomságokhoz", hogy úriemberi mivolt, hogy ne nézzenek hülyének minket.

Mert pl az ember netán összeakad egy kötekedővel. Én tartózkodó vagyok, de a kötekedőkből álló környezet meg könnyen meghunyászkodásnak, félénkségnek, alárendelt szerepkörűnek fogja a dolgot értelmezni.

Példa: mondjuk egy olyan fiatal párkapcsolat, ahol a fiú úriember, a lány ezt értékeli, de a kedves anyuka (a lányé) meg egy parasztvésővel faragott, potyaleső, egoista és még harsány is, viszonylag (c)sekély intelligenciával.

Akkor te lehetsz úriember, ha a gesztusaidból ő csak veszi ki, hogy neki le van a gondja, mert a lányát jó helyen tudhatja, úgyis mindent fizetnek helyette, így őneki már semmi kötelezettsége. És a baj az, hogy hiába mondja azt az ember, hogy ezzel a dologgal magát minősíti a képzeletbeli történetünk anyós szereplője, ha annak a büdös életben nem jut el a tudatáig, nem veszi észre magát. Sőt, inkább baleknak és hülyének nézi a viselkedni tudó, visszafogott embert, mivel az nem megy bele szócsatákba és nem ordibál meg csapkod az asztalra. Viszont a bunkó ember meg nem ért a "finomkodásból". Ezesetben az úriemberség sajnos visszaüt, de mégis inkább az legyen az ember, mint egy bunkó.

2011. júl. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 napietus ***** válasza:

lehet, furának fog tűnni, amit mondok, de ezek a helyzetek elkerülhetők, ha az ember a saját köreiben ismerkedik. a bunkó emberek nem értik és nem is értékelik ezeket a dolgokat. jó inkább elkerülni őket.


persze ez egy párkapcsolatnál, vagy kényszerű üzleti kapcsolatnál nem ilyen egyszerű, tudom.

2011. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jaja, nagyon igazad van!
2011. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

12:15

Ezt mindenki másképp oldja meg. Vannak akik kerülik az ilyen embereket, vagy egyszerűen közlik, hogy őket csak a párjuk érdekli, nem a szüleik. Vannak akik fenyegetnek, zsarolnak (azt is lehet ám úriemberhez mérten csinálni), sőt még olyanok is akadnak, akik elteszik láb alól a faragatlanokat.

2011. júl. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

" sőt még olyanok is akadnak, akik elteszik láb alól a faragatlanokat."


Végtére is Hannibal Lecter is azt mondta az egyik filmben, hogy nem mindenkit eszik meg, csak az "enni valóan gorombákat"


:P

:-)

XD

2011. júl. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!