Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istennek lehetnek negatív...

Istennek lehetnek negatív tulajdonságai, mint a teremtett dolgoknak?

Figyelt kérdés

Konkrétan:

1. Lehetnek szükségletei?

2. Lehet kiszolgáltatott?

3. Lehet gyengébb annál, amit teremt?

4. Lehet neki változni egyik állapotból egy tökéletesebb állapotba?


2011. jan. 26. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Rendben, induljunk ki abból, hogy a világot Isten teremtette a maga tökéletességében (amit aztán mi csesztünk el, de elég rendesen):

- A teremtő mindig a teremtmény felett áll.

- Gondolom, ismered: "Úgy szerette Isten a világot, hogy az ő egyszülött fiát adta..." A szeretet kiszolgáltatottá tesz.

- A tökéletesnél nem létezik tökéletesebb.

- Isten az örökkévaló, tehát nem változik.

2011. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha hívő vagy, a válaszom: Isten tökéletes.

Ha ateista vagy: Isten nem létezik.

Ha ezoterikus vagy, válaszom: Isten szerint nincs olyan, hogy jó vagy rossz. Mindennek, ami történik oka van, tehát ha megtalálod az eseményeket kiváltó okot, a benne rejlő tanítást, a benne rejlő lehetőségeket - még akkor is, ha első látásra a dolog rossznak tűnik - később rájössz, hogy mégiscsak jó volt úgy, ahogy volt. És ha első alkalommal nem úgy cselekszünk, ahogy kellett volna, Isten nem súlyt minket azzal, hogy ismét és ismét ugyanazt a szitut hozza elénk, hanem megadja az újabb lehetőséget arra, hogy rátaláljunk a helyes megoldásra.

2011. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1. Nem, mert Önmaga a szükséglet, az ami nélkül semmi nincs.

2. Nem, mert Önmaga a kiszolgáló.

3. Nem, mert Önmaga nem teremt, hanem megjelenít, mert minden létezik már alapban Önmagában.

4. Nem, mert Önmaga teljes, így nem változik.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Induljunk ki abból, hogy a szükséglet és a gyengeség nem negatív tulajdonság, hanem egy állapot velejárója, pl az emberi lété. Ha Isten megüresíti magát és Jézusban testet ölt, akkor van értelme az áldozatának, ha osztozik velünk az emberi szükségekben, különben csalás az egész. Tehát volt egy időszak, amikor a Mindenható Isten egy része ezt is megtapasztalta. De maga az Istenség teljessége természetesen nem kiszolgáltatott.

Jézus nem fejlődött egy tökéletesebb állapotba,hanem visszatért az Atyához, és újra eggyé vált vele.

2011. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hitem szerint nem, mert Isten tökéletes.

Az hogy az embert a saját képére alkotta szerintem annyit tesz hogy felruházott minket a döntési szabadsággal.

Amúgy ha bármelyik opciód lehetséges lenne önmagába dőlne a világmindenség.

A negatív tulajdonság nem más mint az, ami nem Isten

2011. febr. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondom. De ezt miért csak te fogod fel, és a többiek nem?
2011. febr. 2. 00:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert a te Isten-képed ezek szerint nem mindenható,az övék igen.
2011. febr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem. Mert nem teremtmény, hanem Teremtő.

Egy hasonlat:

Van egy gonodolatom: leírom,rizspaírra, tustollal, fekete tussal.

Ez egy teremtmény. Tuladonságai vannak: a tus illata, száradáskor való változása, a toll karcolása, a rizspapír zizegése. Elégethető (kiszolgáltatott).

Ezeket mind nem tudom megállapítani a gondolatról.

Azután - ez a képmás, (az írás)- hordozza a gondolatot. értelmét.

Ha elégetem- a gondolat megmarad, azt nem érinti (nem kiszolgáltatott)

tudtam segíteni? üdv:A.Anna

2011. márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
javítás: ) Van egy gondolatom,leírom rizspapírra...
2011. márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy vannak negatív tulajdonságai. Ugyan én nem hiszek a keresztény istenben sem másikban, de az én meglátásom szerint ez az isten egy elég kegyetlen és ostoba isten na és véreskezű is. Ostobának azért tartom mert lazán eltűri, hogy az ő egyházában szolgála papok közül nem egy és nem kettő pedofil vagy épp bűnöző ugye mint Mayer Misi. Véreskezű gondoljunk a történelemre isten lazán megengedte, hogy az ő nevében embereket irtsanak ki és vallásokat pusztítson el. Mivel az ő nevében tették lehet még tetszett is neki. ki tudja nem olvastam sehol olyan leírást, hogy leszállt volna a földre és elmondta volna a keresztény katonáknak hogy nem kéne megölni a más vallásúakat. ezenkívül lazán eltűri, hogy a teremtményei egymást gyilkolják szóval szerintem ezek elég negatív tulajdonságok. ja és igen a Lucifer lázadása után is elég durva megtorlást eszelt k ugye a pokolba örök szenvedésre kárhoztatta azt aki a rossz vezetése ellen felemelte a hangját. nem vagyok nagyon nem vagyok sátánista.
2011. márc. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!