Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan készítitek fel magatoka...

Hogyan készítitek fel magatokat (lelketeket) a húsvétra?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 7. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lelkigyakorlat, így a nagyböjti időbe sokat elmélkedek, próbálok jobb lenni embertársaimmal, elolvasok néha 1-1 idézetet a Bibliából ...
2009. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy,nem érdekel a húsvét!
2009. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
én sem vagyok vallásos, nem ünneplem a húsvétot.
2009. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én személy szerint mindig törekszem arra, hogy örüljek és hálás legyek azért, ami van, és ami lehet - és azért is, ami egyáltalán nem hiányzik, és nincs is -, és ugyanígy törekszem arra is, hogy lehetőség szerint magammal és másokkal is emberi legyek.


Ünneptől függetlenül.

2009. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igazad van, de valamit változik az életetek, a gondolkodásmódotok ünnepek előtt?

És ez nem csak vallásosság kérdése!

2009. ápr. 7. 21:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Semmit, éppen ez a lényeg. Semmire nem jó, ha valaki pl. csak anyák napján figyel oda jobban az anyjára, nőnapon a nőkre, az apja születésnapján az apjára, vagy ha csak karácsonykor szeret, stb. És ugyanebbe a sorba illeszkedik a húsvét is. Felhívhatják a figyelmet az ünnepek a fontos dolgokra, de nem helyettesíthetik évente egyszer az egész éves nemtörődömséget.
2009. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon irigylem azokat az embereket, akik az év 365 napján tökéletesen kialakított értékrendjük szerint élnek.

Én sajnos nem vagyok ilyen, nekem az ünnepek egy kicsit "vezeklések" és -igazad van, egy kicsit többet törődök azokkal a szeretteimmel, akikkel egész évben nincs időm, vagy kedvem törődni.

2009. ápr. 7. 22:21
 8/13 anonim ***** válasza:

"Nagyon irigylem azokat az embereket, akik az év 365 napján tökéletesen kialakított értékrendjük szerint élnek."


Ki mondta, hogy nincsenek botlások időről-időre? De akkor mondom újra: lényeg a szándék, a törekvés. Amíg ez megvan az emberben, a hibáit pedig menet közben is tudatosítja és igyekszik okulni belőlük, addig teljesen rendben vannak a botlások is, hiszen ezek feldolgozásra kerülnek, és ezáltal is előrébb visznek.


"Én sajnos nem vagyok ilyen, nekem az ünnepek egy kicsit "vezeklések" és -igazad van, egy kicsit többet törődök azokkal a szeretteimmel, akikkel egész évben nincs időm, vagy kedvem törődni."


Az idő még kb. érthető (bár egy SMS-re, röpke mailre vagy hívásra, pár jó szóra mindig van idő, és az is messze több, mint a semmi).


De a kedv...? Akkor esetleg érdemes lehet újragondolni, hogy miért is "kell" neked törődnöd azzal az illetővel - mert ahogy így leírtad (hogy kedv függvénye a dolog), az már sokkal inkább emlékeztet kötelességre, semmint tényleges és szívből jövő szeretetre.


Mert ha tényleg szereted, akkor eleve nem kedv kérdése a dolog. Ha meg nem szereted, akkor minek a faxni? Mert az ünnepenkénti odafigyelés tényleg nem pótolja a köztük kiesett időt. Ünneptől teljesen függetlenül, bármikor lehet pl. egy mailt írni valakinek, akivel rég nem beszéltél, vagy felhívni, vagy felkeresni, stb., teljesen spontánul érdeklődni felőle - így legalább még látszik is az őszinte érdeklődés, hiszen semmi "okod" nem volt rá, hogy felkeresd, azon túl, hogy tényleg érdeklődsz iránta.


De ha ünnepkor keresed fel, annak megint "kötelesség-szaga" van: "jó, ünnep van, itt vagyok, de amúgy hullára nem érdekelsz, de most vágjunk jó pofát a dologhoz...".


Vagy, szerinted...?

2009. ápr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell ezen készülni? Kivasalom az ingem, veszek egy üveg büdöset és kifényezem a cipőmet. :)

A lelkemet meg? Magamhoz veszek egy pohár lélekmelegítőt. :)

2009. ápr. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bele szoktam olvasni a Mester és Margaritába, különösen a bibliai részbe. amúgy meg évek óta tanulással töltöm a húsvétot, mivel ezidőtájt sokasodnak meg a zh-im.
2009. ápr. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!