Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Reggel 10 órakor nem pofátlans...

Reggel 10 órakor nem pofátlanság, bunkóság a szomszédaimra nézve hogy füvet vágok és ezzel zajt csapok?

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédaid többsége hétköznap ilyenkor gondolom már dolgozik, a kukásautó pedig úgyis előbb jön, és mégnagyobb zajt csap. Ha majd a szomszéd fog füvet nyírni, akkor ő fog téged zavarni, ez oda-vissza működik.

Nem pofátlanság szerintem. Ha nagy lenne a gaz, és amiatt szólnának rád, az rosszabb lenne. Nyírd nyugodtan, jó munkát. :)

2010. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznap ez természetes, valamikor le kell vágni a füvet. Még szombat-vasárnap is elmegy, ha nem órákon keresztül zörgeted a masinát.

Én az egyik szomszédomra akkor akadtam ki, mikor hónapokon keresztül minden hétvégén és ünnepnap reggel 7-től késő délutánig füvetnyirt, rotakapázott, stb. Mikor szóltunk neki, még ő volt felháborodva, hogy ő igy ér rá, de azért mostanában javult a helyzet.

2010. aug. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%

Én este 8-kor 9-kor néha 10-kor nyírom a füvet, szarok bele én nem fogok 35 Fokba füvet nyírni... Akinek tetszik tetszik, akinek nem nem.

Úgy hogy egyáltalán nem baj.

2010. aug. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is fél óra múlva kezdek neki a fűnyírásnak :) Nem szoktak szólni a szomszédok akkor se, ha a nagy melegben már reggel fél 9kor elkezdem nyírni...
2010. aug. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazság szerint az már nem is reggel, hanem délelőtt, úgyhogy nyírd nyugodtan :) Szerintem reggel 8-tól este 8-9-ig nyugodtan nyírhatsz füvet, senki nem fog szólni érte.
2010. aug. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem reggel az, hanem jócskán délelőtt :). Az, hogy "reggel", egy relatív fogalom. Nálam a reggel 5-6 kö9rül kezdődik. hogy ne offoljak: Ha nagyon aggódsz, akkor kérdezd meg őket, meddig alszanak, hogy mikor kezdhesd a fűnyírást.
2010. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A mi szomszédunk mindig este 10-kor kezdi...

Szerintem,ha nem 7végén csinálod,akkor oké.

2010. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem a fűnyírás azért nem annyira zavaró, főleg 10 órakor, hétköznap, aki nem dolgozik az is felkelt már. hétvégén talán tovább alszanak az emberek.

nálunk a szemben lévő szomszéd mindig 6-7 között kezd valamit kalapálni, persze akkor még alszok, főleg így nyári szünetben, próbálok visszaaludni, általában 8-is vergődök az ágyban, nagy nehezen felkelek, kb 10 percre rá abbamarad a kalapálás..... ez sokkal zavaróbb mint a délelőtt 10 órai fűnyírás.

2010. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudod, milyen élvezetes volt vizsgaidőszakban, amikor reggel hatkor ordított a takarítónő a folyosón (koli), reggel hétkor füvet nyírtak, majd egész nap ment a fúrógép az emeleti fürdőben?


10 óra már nem reggel, hanem délelőtt.

2010. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

10-kor már nem. Ha reggel 8-kor füvet nyírnál, az pofátlanság, de a 10 az elfogadható. Persze lehet, hogy van olyan későnkelő, akit ez zavar, de 10-kor teljes mértékben elfogadható.

Ez olyan, hogy este 8-kor még végezhetsz fúrást-csavarást, de 9-kor már bunkóság.

Szerintem ilyen zajos munkákat úgy kb. reggel 9 és este 9 közötti 12 órában lehet végezni, amikor nem bunkóság.

2010. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!