Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Közeli családtag halála utáni...

Közeli családtag halála utáni hónapokban milyen öltözetet illik viselni?

Figyelt kérdés
Hagyományosan mennyi ideig és milyen ruhát viselünk? Köszönöm.
2011. aug. 3. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában ugye gyászév van, de ma már nem hiszem, h jelentősége van.

Én a temetésig hordtam, elhúzódott a dolog, így hat hétig volt rajtam, illetve utána pár napot, de kicsi volt a fiam, és nem akartam feketében járni, már miatta sem.

Édesanyám tudja, h a szívemben sokáig gyászolom még, naponta többször eszembe jut.

2011. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor nagypapám meghalt, megbeszéltük, hogy nem fogunk feketében járni, csak a temetésén leszünk abban. Ő sem akarná, hogy varjaknak öltözzünk, és a végén még depresszióba essünk, emiatt az elavult szokás miatt. Az embernek a szívében kell gyászolnia, majd megőriznie az elhunytat, és nem feketében járnia, hogy sajnálatot ébresszen, és emlékeztesse magát, a halálra.

Egyébként talán egy évig jártak feketében.

2011. aug. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 8. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!