Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez olyan, mintha letegezném?

Ez olyan, mintha letegezném?

Figyelt kérdés

Ha valakivel egyébként magázódom, de mikor sztorizok neki valamit, és úgy általánosságban beszélek, az baj, ha olyat mondok pl. "erre azt mondja neked, vedd meg a legújabb mosóport". Az olyan, mintha őt is letegezném? Ilyenkor a példát is úgy illik mondani, hogy "erre azt mondják az embernek vegye meg a legújabb mosóport"?


Remélem nem fogalmaztam túl kacifántosan.:)


2011. aug. 16. 12:56
 1/8 anonim válasza:
Szerintem mindkettőt használhatod. Ha én a te helyedben lennék, és az illető, akivel ép eszmecserét folytatok, érzékenyebb a magázódásra ( például idősebb, szigorúbb neveltetésű, nem túl közeli ismerős, tanár, főnök, stb.), akkor az utóbbi példát használnám, de véleményem szerint az elsőt is mondhatod!
2011. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Háát, olyan... Kerülni kell az ilyesmit, ha nem vagytok összetegeződve, bár leharapni senki nem fogja a fejed egy ilyenért, ha kicsúszik a szádon.
2011. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából jó viszonyban vagyunk, szóval a magázódás ellenére, úgy érzem közvetlenebb a kapcsolatunk. Viszont ezen mindig eltűnődtem, hogy nem számít-e tegezésnek, illetve nem modortalanság, ha így fejezem ki magam. Amúgy többnyire tényleg véletlenül csúszik így ki.

2011. aug. 16. 13:46
 4/8 anonim válasza:
Én nemrég kerültem Pestre, és ott mindenki ezt csinálja. Hát nem akarlak megbántani, de szerintem elég bunkó dolog.
2011. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, a választ!!:) Tényleg örülök a visszajelzésnek! Az a baj, hogy nem tudatos dologról van szó. Egyébként nem tegezem le semmilyen formában, csak mikor arra kér, hogy "sztorizzak", mert akkor így általánosságban beszélek, és kevésbé tűnik föl.
2011. aug. 21. 16:29
 6/8 anonim válasza:
Persze értem, úgy semmi baj csak nehogy valami hülye képet vágjon. De mondjuk ha a te környezetedben sokan így beszélnek, akkor biztos megszokták a felnőttek, és lehet hogy észre se vesz. :)
2011. aug. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Előző voltam.
2011. aug. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy sokan beszélnének így (nem akarom rossz hírét kelteni a pesti fiatalságnak:)), legalábbis másnál még nem figyeltem meg ilyesmit. Bár én már felnőtt korú vagyok. Meg is lepődtem, hogy ebben az életszakaszban már szinte mindenki mindenhol fölajánlja a tegezést, (kollégák, főiskolai tanárok stb.). Szóval egyetlen ember van, akivel véletlenül ilyen bunkó vagyok:), mert vele nagyon közvetlen a viszony, mégis magázódunk. Szerintem csak azért feledkezem meg magamról, mert annak idején, ha gyerekként kellett magázni valakit, neki nem igazán mondtam akkora monológokat, vagy bonyolódtunk olyan mély beszélgetésbe, hogy véletlenül tegezésbe váltsak.
2011. aug. 21. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!