Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért viselkednek úgy az...

Miért viselkednek úgy az idősek, mintha csak ők lennének adott helyen, és mindenkinek rájuk kellene csak tekintettel lennie?

Figyelt kérdés

pl:

busz/villamos vagy egyéb tömegközlekedés: beáll az ajtóba, h se le- se felszállni nem lehet tőle.

vagy még kisem nyilik az ajtó már lök le, mert Ő le akar szállni.

másik kedvencem: ha nem rakom le a táskám löki ki a kezemböl, le a hátamrol (stb), ha lekarom összerugossa

(mintha nem ismernének olyan mondatokat, mint:"Elnézést, szabadlesz?" és társai)

járdán nem lehet kikerülni elfoglalja az egészet (mintha eszébe sem jutna a szélén menni, h más is elférjen)

a legnagyobb tömegben megáll a mozolépcső végén beszélgetni...és még sorolhatnám

Az bunkóság ha fiatal nem adja át a helyét, vagy engedi előre. Az nem az amit egyesek megengednek maguknak? (Tisztelet a kivételnek)


2010. aug. 27. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:

De ismerős :D

Minden reggel a a szentlélek téren szállok/szállnék le a villamosról, hogy eljussak suliba. Az felér egy dzsungelharccal. Nem egy túl népszerű leszállóhely, de a hévről 5000 ember próbál felkapaszkodni a villamsora. Minden reggel le kell löknöm 3 embert a lépcsőn, (sűrű bocsánatkérések közepette) hogy le tudjak szállni, mert hajtanak az ülőhelyre. Arra meg egy sem gondol, hogy amíg közelharcot vívok velük, addig sokkal több időt vesztenek, mintha simán leengednének.

2010. aug. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Sok idős átvette a fiatalok stílusát, sajnos a nagyrészük ugyanilyen figyelmetlen bunkó. Sokszor azt éreztetik az idősekkel, hogy ők már feleslegesek, beszólogatnak, hogy miért épp csúcsidőben megy ügyet intézni és hasonlókat. Sajnos én ritkán tapasztalom, hogy fiatalok átadnák a helyüket azoknak, akik rá vannak szorulva, nekem pofám nem lenne úgy üldögélni. Szóval ez oda-vissza játék fiatal és idős között, és persze kivétel azért sok van.
2010. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én anno még a 4-es , 6-os villamosokon röhögtem jókat, amikor az idősebbek megpróbáltak oltogatni, hogy mit képzelek, hogy annyi minden van nálam... emiatt többen nem fértek fel a villamosra. (nem mintha nem 5 percenként jönne :D)
2010. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

másodiknak: visszaolvastad te mit írtál?????????? Azért bunkók az idősek, mert ezt látják a fiataloktól? Ez hülyeség.

1. Aki bunkó, műveletlen, neveletlen fiatalon, belőle milyen öregember lesz? 60. szülinapján megvilágosodik és jól nevelt, intelligens ember lesz belőle? Mert szerintem annyira csak, hogy gondolkodásnélkül szidja a fiatalokat és követeli a tiszteletet a korára hivatkozva.

2. Az ilyen emberek unkái, gyerekei járnak az utcán. Mire neveli a gyerekeit egy illemet nem tudó, illemre?

Úgyhogy szerintem a fiatalok pont olyanok, mint az őket körülvevő, felnevelő felnőttek.

Ja és a kérdésre a válasz, pontosan azért csinálják, mert ők akarnak a központban lenni. Nem tudják elfogadni, hogy ők kikerültek az élet körforgásából és ott tolonganak, pontosan akkor, mint amikor azok az emberek akiknek még dolguk van az életben. Véletlenül sem 10 perccel előbb vagy 10 perccel később.

2010. aug. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvencem az, amikor csoszog a mama a járókerettel a villamoshoz. A villamos csipog, mert indulna, mama pedig felkapja a járókeretet, és 20 métert sprintel megerőltetés nélkül, hogy elérje, az amúgy 3-5 percenként járó villamost.
2010. aug. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintem azért probléma, h mindenki mindenktől csak elvár mindent..Az idősek is, mert hogy őket tisztelni kell. Ezzel a résszel nincs is semmi baj, énis átszoktam adni a helyem, mert elég alap dolog. A probléma inkáb, h olyan alapvető dolgok hiányoznak az idősek müveltségéből is, mint a "Köszönöm!" vagy "Kérem...", hogy pl megkérjen, h áljak odébb és ne elkezdjen furakodni és közben összerugosni mindent ami a kezemben van.
2010. aug. 27. 18:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Pont ma figyeltem, hogy mit csinálnak az idősek a buszon. Hátul ültem, és figyeltem a felszállókat: nagyon idős néni csomaggal, alig áll a lábán és helyet keres ahová leülhetne. A szép az egészben az, hogy a busz szinte üres volt. A néni válogatott az ülések között:az kettes, az magasan van, az egyes de a menetiránynak háttal, az is kettes és lent is van, de már csak belül lenne hely, na az egyes jó lenne, de a napon van. Szinte már mellém ért mire megtalálta a megfelelőt. Én is válogatok, ha van miből, de ha fáradt vagyok, alig állok a lábamon, és még csomagom is van, akkor nem érdekel hová ülök.

És ez nem egyedi eset. Lehet ha átakartam volna adni a helyem, visszautasít azzal, hogy nem akar nyitott ablak alatt ülni, vagy csak nem szimpatikus a hely. ezek után, hogy adjam át a helyem, még a végén megsértődnek. Az idősebbek példamutatásáról meg csak annyit, hogyha az ő példájukat követtem volna, akkor egy vad paraszt lett volna belőlem.

2010. aug. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dellfil ***** válasza:

Budapesten - kortól, nemtől függetlenül - jellemző az általatok leírt viselkedésforma. (Budapesten kívül is van létező világ!) :)


dellfil

2010. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én csak Budapestből tudok kiindulni, mivel itt lakom. De szerintem ez nem városhoz, inkább szituációhoz köthető viselkedés forma: Tömeg, zsúfoltság jármüvön vagy forgalmas helyiségben.

Más városban is tapasztaltam ezt, de álltalánosabb képet csak Pestről tudok alkotni.

2010. szept. 1. 13:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a következőt tapasztaltam,vonaton utazva egy öregebb férfi ült a szembe lévő üllésen a csomagja volt.

(bár nem ez a lényeg ilyet a fiatalok is csinálnak)

Megkérdezem szabad a hely erre elkezd morogni hogy mit képzelek én legyek tekintettel arra ő beteg ember a nyakán ilyen merevítős kötés volt.

Mondom a helyet akkor sincs joga elfoglalni különben is zsúfolt a vonat és nincs hely,a csomagját mondom segítem felrakni és leszállásnál is felajánlottam neki leadom de csak morgott és azt hitte igaza volt.

2010. szept. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!