Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség e nemmel kedezni?...

Illetlenség e nemmel kedezni? Pl. : Nem kérsz egy kis csokit? Nem eszel egy kis levest?

Figyelt kérdés
Szerintem illetlen. Kerülöm ezt a fajta kérdést, mert bennem azt az érzést kelti, h kérhetsz csokit, de ugyan ne kerj már, mert akkor nekem kevesebb marad.
2011. szept. 10. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Számomra azt fejezi ki, hogy egy hirtelen jött ötlet hatására tette fel az illető a kérdést.

Amit Te mondasz, az nekem ez lenne: Ugye nem kérsz csokit?

= Megkérdeztem, hogy ne tűnjek bunkónak, de remélem, nem kérsz. :DD

2011. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon megszokott kérdés ez, mindig próbàlom elkerülni,de hirtelen ez ugrik be.
2011. szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amúgy meg gondolj bele, hányszor mondunk ilyet:

nincs kedved segíteni egy kicsit?

Nyilván nem egy nemleges válaszra számít. :)

2011. szept. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A nincs e kedvem segiteni kerdesre az szokott lenni a valaszom, h eltalaltad, nincs :)
2011. szept. 10. 20:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Van ennél jobb:

- Kérhetek még? (mondjuk ételt)

- Kérhetsz.

- ...

- Akkor most kérsz is? xD

2011. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar. Semmi jelentőséget nem tulajdonítok neki és fel sem tűnik, ha vki így kérdez meg tőlem vmit. És eddig senki nem akadt fenn azon, ha én így kérdeztem.
2011. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor tagadó válasz jut először az ember eszébe.
2011. szept. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól is függ, miről van szó.


Ha egy anyuka kínálja így a gyerekét, nyilván nem csokival, amit szeret, hanem mondjuk valamilyen nyers zöldséggel, amit lehet, hogy utál, akkor igazából szeretné, hogy megegye a gyerek, és ez így is érződne mindenki számára szerintem.

Vagy a "Nem segítenél egy kicsit?", ez is kérést fejez ki.

2011. szept. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!