Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség esküvőn feketében...

Illetlenség esküvőn feketében megjelenni?

Figyelt kérdés

Egy valóban alkalmi, és nagyon elegáns koktélruhát választottam erre az eseményre. Ám túlnyomóan a fekete szín dominál rajta (nem teljesen fekete, a díszítések és néhány egyéb része kis mértékben baba kék színű). Sajnos el vagyok bizonytalanodva vajon illendő lenne-e megjelennem benne. A segítségüket előre is köszönöm!

Kérem csak olyanok válaszoljanak akik jártasak az etikettben!


2011. okt. 7. 15:03
 1/10 Andizsuzsi ***** válasza:
51%
A "kisfekete" kimondottan ünnepi viselet. Teljesen rendben van.
2011. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
A "kisfekete" unnepi viselet is lehet, de nem eskuvore.
2011. okt. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Andizsuzsi ***** válasza:
53%
Miért? Én több esküvőn is találkoztam vele.
2011. okt. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Inkább feketében, mint fehérben. Ha a kiegészítők színesek, akkor meg pláne nem gond, szerintem.

Én mondjuk utálom a feketét, amióta a nagyapám majd apám meghalt, nem vennék fel fekete ruhát ünnepi alkalomra, meg nem ünnepire sem, de ez az én egyéni dilim és gusztusom, attól még illik felvenni. És engem sem zavar, ha más feketét visel, csak nekem ne kelljen még jó sokáig.

2011. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

a "hivatalos" etikett szerint nem a legjobb viselet, ennek ellenére ma már elfogadott

legyenek színesek a kiegészítőid!

2011. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
94%
Szerintem nem. Főleg ha kék kiegészítőt viselsz hozzá.
2011. okt. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Feketét,fehéret,és pirosat nem illik esküvőre felvenni.
2011. okt. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
40%
Nem a legszerencsésebb, de ma már szerintem nincs olyan jelentősége, minden esküvőn több vendég feszít feketében, még fehérben is. A ruha a leírás alapján alkalmi, és ha van benne világosabb kék szín is, nyugodtan vedd fel, de ha lehet, a babakéket hangsúlyozd, hasonló cipővel, táskával, sállal, kabáttal stb.
2011. okt. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Egyet kell értenem. Fekete a gyász színe, fehér a menyasszonyé, piros pedig túl kirívó és menyasszonynak kell a főszerepben lenni.
2011. okt. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 napietus ***** válasza:
esküvőre bármilyen színű ruhát fel lehet venni, de feketét, fehéret és pirosat pont nem. attól, hogy mások felveszik, még nem lesz illendő. vannak, akik meg szétköpködik a szotyihéjat a buszmegállóban, de attól még nem illik (tudom, hogy durva példa volt, de érted...)
2011. okt. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!