Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fiatal Doktornőt tegezni vagy...

Fiatal Doktornőt tegezni vagy magázni illik?

Figyelt kérdés
Nem gáz hogy lemagázom de közben csak pár év van köztünk? nekem eléggé fura hogy egy nagyon fiatal lánynak úgy köszönjek hogy kezét csókolom hiába Doktornő :D
2011. szept. 12. 18:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Persze lehet egyből hülyülni is azért mert doki.

Magázódva is lehet poénkodni.Főleg ha be jön a csaj.

2011. szept. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 dirtboy ***** válasza:

nem tudom honnan szedtem hogy lány vagy,talán mert lányok szoktak ilyet kérdezni többségében.

bocsánat tévedtem

2011. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
orvost mindig magázni szoktam, akkor is, ha csak 5 évvel idősebb, és teljesen oké jó napottal köszönni. mivel fiú vagy, elmegy a csókolom is, de kicsit viccesebb.
2011. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen ha nem volna az orvosod, akkor is magázni volna illendő (még ha fiatalabb is), kivéve, ha te egy idősebb nő vagy. De persze ezek a szabályok ma már nem jelentenek sokat. Az orvos-beteg viszony miatt viszont mindenképp a magázódásnál kellene maradni.
2011. szept. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%
Magázódás, és Jó napot kívánok! a legjobb szerintem.
2011. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Csakis a magázó formát használd.

Ha egy koncerten szeretnél leszólítani egy fiatal nőt, vagy bárhol máshol nyilvános helyen, akkor tegezheted természetesen, de hivatalos helyen nem illik tegeződni, akkor sem, ha fiatalabb nálad az illető, akár férfi, akár nő.

Pláne nem egy orvost, az ő társadalmi pozíciója a legmagasabb, egy 80 éves nénike sem tegezhet le még egy 18 éves orvostanhallgatót sem.

2011. szept. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Magázni. Egyrészt, mert orvos, másrészt mert nő. Hiába "akar" eltűnni a magázódás, igenis megvan a maga helye.
2011. szept. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. szept. 13. 13:07
 19/19 anonim ***** válasza:

Nincs olyan szabály, hogy jó napottal nem illik köszönni a nőnek. Annyi alapja van, hogy a "jó napot" hangozhat nyeglén. Ha odatesszük, hogy "kívánok", udvarias és tisztelettudó.


Kérdező! Köszönj jó napot kívánokkal, és udvarias leszel. Eszedbe ne jusson letegezni. Nyilván ha az orvosnő felajánlja, hogy tegeződjenek (nem valószínű), akkor utána te is tegezed.

2014. júl. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!