Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fiatalok, huszonévesek!...

Fiatalok, huszonévesek! Titeket sem mernek tegezni az ilyen fiatal diákmunkás pénztárosok?

Figyelt kérdés

A "tuskóban" és hasonló helyeken, a kb velem egykorú diák pénztárosoknak mikor sorra kerülök, megkönnyítve a helyzetet mindig előre köszönök, hogy helló, szia, se általában mindig jó napottal köszönnek vissza és nem mernek tegezni.

Veletek is így szokott lenni?

Ez a korral jár és hozzá kell szoknom, hogy ezentúl egyre többen fognak magázni és egyre kevesebben tegezni?


2011. júl. 8. 09:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Persze hivatalosabb helyeken, bankban, hivatalokban egyértelmű, hogy magázom a velem egy korú huszonéveseket is. De egy boltban nekem kicsit furcsa. Még.
2011. júl. 8. 09:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a 30 körülieket is tegezni szoktam, persze ha még nagyon fiatalnak néznek ki, sosincs belőle baj, jól esik nekik hogy nem nézem őket "öregnek"
2011. júl. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Diákmunkás pénztárosokkal nem gyakran találkozok, de pl. jelentkeztem szakmára, és az ügyintézőt épphogy nem tegeztem le. :) Itthon meg néhány gyerek már "Csókolom!"-mal köszön nekem. :S A korral jár... De ilyen hivatalos helyeken úgy vagyok vele, hogy inkább "tárgyaló hangnemben" beszélek, és ha úgy adódik a helyzet, csak akkor tegezek. :)

20/L

2011. júl. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán már olyan kiképzést kaptak, hogy magázódjanak. Mert akárhonnan nézzük, idegenek között még mindig ez az elfogadott mód. Én nem bánom, hogy magáznak, magázom én is őket, ennyi.
2011. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerinem rosszul látod a dolgokat, mert oké, hogy te napi egyszer vásárolsz, de a pénztáros kiszolgál napi 1000 embert. Egy idő után fárasztó méregetni a korát a másiknak, jó napot és kész...
2011. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem kell méregetnie a koromat, mert és simán hellóval köszönök neki, pont ezért, hogy ne kelljen méregetnie. De ő csak azért is jó napottal köszön és ha kérdez valamit, pl van-e kártyám azt is magázódva teszi.

Nem mondtam egy szóval sem hogy zavar. Ha magáz, természetes, hogy utána én is magázom. Csak kicsit furcsa a fülemnek egy vele egykorútól.


Voltam már én is olyan állásinterjún, ahol az interjúztató fiatalabb volt mint én. Ott evidens, hogy elsőre magázódunk.

De szerintem egy bolt, piac, utca, nem számít hivatalos helynek, ahol "tárgyaló hangnemben" kéne beszélne.

De még egyszer mondom semmi bajom a magázódással. Volt már olyan szituáció, ami nekem volt furcsa, hogy tegeznek, pl 40 körüli buszsofőr.

Van egy ismerősöm, aki most 33 éves. Ő a másik véglet. Ő 0-től 50 éves korig szinte mindenkit tegez ismeretlenül is. Emiatt néha már én érzem magam kellemetlenül ha vele vagyok.

Egy másik haverom, szintén húszon éves, aki viszont fel van háborodva, mondván milyen bunkó az, aki őt letegezi, még ha vele egy korú is az illető.

2011. júl. 8. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!