Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fényképezés temetésen? Mit...

Fényképezés temetésen? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam egy temetésen, ahol végig fotózták a ceremóniát. Kicsit ledöbbentem. Nekem eszembe se jutna, hogy egy közeli hozzátartozómra így akarjak emlékezni, visszagondolni, hogy a temetését megörökítsem.

Nektek mi a véleményetek erről?


2010. dec. 23. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Mikor a dédimama meghalt, csináltak képet anyuék a temetőben, de csak 1-et. Igazából nagyon szomorú az a fotó, ott állnak szörnyű arckifejezéssel.
2010. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Nekem se jutna eszembe, de a halált sokféleképpen fel lehet dolgozni. Van ahol ünnepelnek, hogy a szerettükből angyal lett, vagy ilyesmi.
2010. dec. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Hát, nem tudom. Szerintem nem kellene fotózni a temetéseken. Erre én sem emlékeznék szívesen.

Én is voltam már olyan temetésen, ahol fotóztak, de nagyon dühített, hogy gyászolt az egész család, sírt mindenki, a fotós meg járta körbe a papot és a ravatalt, hogy melyik szögből tudna jobb képeket csinálni, és az egész szertartás alatt végig fényképezgetett...

Nem tudom, hogy mi a jó ebben. Bár amikor mi temettük a nagybátyámat, olyan állapotban voltam, hogy fel sem tudtam fogni, kik vesznek körül. Így utólag azt sem tudom, ki volt ott és ki nem, kinek kellett volna megköszönni a virágokat (ha nem koszorút hozott szalaggal), úgyhogy ilyen szempontból lehet, hogy érdemes lett volna egy fotót csinálni...

De ezen kívül nem tudom, mi értelme van.

2010. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Utolso,

Meg lehet hogy csalad kerte fel ezt az embert hogy fenykepezzen.

2010. dec. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

A volt iskolám igazgatójának a temetése volt ez.

Gondolom az újságba akartak egy képet a temetésről, de szerintem akkor is bunkóság volt végig mászkálni és fényképezni.

Biztos, hogy nem a család kérte.

2010. dec. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
86%
vagy egy másik közeli hozzátartozó kérte meg, hogy küldjenek fényképet neki, mert nem tudott elmenni....
2010. dec. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Jézusom, azért kaptam lepontozást, mert a családom csinált egy képet a dédi temetésén? Hogy mekkora érzéketlen taplók vagytok, szégyelljétek magatokat!
2010. dec. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Meglepődtem a fotózáson, de látom, hogy azért nem egyedi az eset.

Én mindenkit felpontoztam, minden véleményt szívesen meghallgatok.

2010. dec. 23. 13:36
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pár hete temettük nagyapámat. Szép temetés volt, és mindannian sírtunk, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Nem emlékszem, hogy ott bárkit láttam volna fényképet csinálni, és mostanra biztos tudnék róla, ha lennének képek. Szóval senki nem fotózott, szerintem senkinek nem jutott eszébe, vagy talán megbotránkoztatónak, illetlennek, neadjisten blaszfémiának találták volna.

De ha visszagondolok, valószínűleg ha láttam volna bárkit fotózni, nem ütköztem volna meg rajta. Maximum 1-1 kritikusabb pillanatban. De nem találtam volna gáznak, hisz ez is egy fontos családi esemény, még ha szomorú is. Ha készültek volna képek, most kíváncsi lennék rájuk, milyenek lettek.

Szóval nekem egyik opcióval sincs semmi bajom, persze nyilván a diszkréció keretein belül! Bizonyára ha valaki az arcomba fotózott volna miközben éppen sírok, akkor szívesen megpörköltem volna a haját egy mécsessel..

2010. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
El sem tudom képzelni, hogy egy temetésen fotóznak. És akkor unalmas napjaikban előveszik otthon, és nézegetik? Brr, egy ilyen eseményről szerintem nincs szükség emlékre.
2010. dec. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!