Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok arról, aki...

Mit gondoltok arról, aki temetésen fotózik?

Figyelt kérdés

Nem a sajtófotósokra gondolok, hanem azokra az ismerősökre, rokonokra, akik a temetési szertartás egyes részeit végigfotózzák, dokumentálják.


Egyfelől nagyon visszatetszőnek tartom, másfelől meg lehetnek a családban olyanok - idősek, távoliba szakadt rokonok - akik nem tudnak ott lenni...


Legalábbis ambivalensek az érzéseim, kíváncsi vagyok, hogy más hogy látja ezt.


2011. szept. 13. 10:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagynéném annyira beteges, hogy Nagypapámat a halálos ágyán fotózta, amikor haldoklott.A szomszédos ágyon lévő beteget is, és odaadta a családjának a fotókat, a család teljesen kivolt, meg mi is.
2011. szept. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetek róla, de nekem személy szerint visszatetsző. Ahogy fentebb is írták, az ember igyekszik elfelejteni a temetést, nem pedig később elővenni a róla készült fotókat és nézegetni őket. A saját sebeinket szaggassuk fel ezzel? Mert a halott szeretteink így is-úgy is eszünkbe jutnak. A temetőbe se szívesen járok ki.

Természetesen, aki más véleménnyel van a temetési fényképezésről, azt tiszteletben tartom.

A nagyanyám temetésén is kérdezték, hogy fotózást kérünk-e? Kórusban kiáltottuk a családdal: Nem!

2011. szept. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindenképp visszatetsző.Ez nem egy olyan dolog, amit később jó nézegetni, mert az ember szívesen visszaemlékezik, vagy jó társalgási téma, ha megnézik a rokonok az albumban.

Illetlenségnek tartom egyrészt, másrészt morbid dolognak.Keresztmamámnak volt egy pici albuma, teli halotti fotókkal,még a régi időkből.Sosem szerettem, már ki is dobtam rég.És nem értem, minek kellett neki, mikor az összes rokonáról volt fényképe , még élő korukból.

Amúgy azt hittem, ez már rég kiment a divatból.

2011. szept. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%

Bennem felmerült, hogy egyesek talán azért fotóznak, hogy később kibeszéljék, és mutogassák, ki milyen csokrot vitt, stb..Na meg, hogy milyen volt például a halotti toron a menü.

Én például egyik rokonomról simán elképzelem, amint nagy élvezettel csámcsog az ilyen fajta fotókon.

2011. szept. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én magam is fotózok, de szerintem soha nem vállalnék el ilyen megbízást.

Ami belefér szerintem:

TÁVOLI kép a ravatalozóról a gyászolókkal.

Ravatalról egy kép, gyászolók nélkül.

A menet közepéről egy kép a vonuló gyászmenetről, elöl a koporsó.

Egy kép a felvirágozott sírról, amikor már mindenki elment.

Ennyi. Minden más szerintem otrombaság.

2011. szept. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apukám fotózott egy rokon temetésén, de nyilván nem a családot, csak a virággal feldíszített sírról csinált néhány képet, ez szerintem még belefér.
2011. szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!