Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Hogy vagy? " kérdésre, hogy...

"Hogy vagy? " kérdésre, hogy lehet az illetöt diplomatikusan lerázni, úgy, hoyg értse?

Figyelt kérdés

Mióta új munkahelyem van naponta 10* is megkérdezik tölem, hogy vagy?

3 hónapja megy ez. Az elsöben talán még normális de mára már beszoktam.

Van aki felületesen, van akit tényleg érdekel, van aki cinikusan. nem értem miért már meg is kérdeztem, de választ nem kapok. Amikor már meghallom úgy fel megy bennem a pumpa, hogy csak annyit mondok kösz jól.

kellemetlen mert már nehezen igazodok ki, ki és miért kérdezi. Már kezdem elveszíteni jóhitemet.

lehet, hogy nem birnak engem? Az se lenne baj ha nem kérdeznék tölem mindig.

Kuturált diplomatikus megoldások érdekelnek. Ha valaki tud egy tippel vagy egy véleménnyel segítsen. Elöre is köszi.


2009. ápr. 25. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
-Köszi, és Te? -Köszi! -Csaó! -Csaó! Valahogy így.
2009. ápr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kösz a választ!

Ezt nem értik. Ebböl semmi se tünik ki nekik.

2009. ápr. 25. 18:19
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem heccelnek mert látják,hogy ezen bepöccentél?

vagy valami kolléganőd ki akar készíteni?

vagy nem amcsikkal dolgozol,akik állandóan how do u do-znak?vagy olyanokkal akiknek agyára ment az angol nyelvóra.

ha azt mondod, nem érzed jól magad arra is ilyesmi a válasz?

2009. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Fel akarják venni veled a kapcsolatot.De nem akarnak tolakodni.

1. Ha jó kapcsolatot akarsz, akkor szólj pár szót arról, hogy hogy érzed itt magad, megfelel-e annak amire számítottál, vannak- e nehézségeid, mit szeretsz a feladatodban..stb. Ha nő kérdez, beszélj neki a családodról, a magánéletedről pár szót, és kérdezd meg, hogy "és te?"Jobban fognak bízni benned.


2.Ha az a cél, h kopjanak le, akkor kezdj hosszú panaszáradatba, hogy görcsöl a gyomrod, iszik az anyád, lerobbant az autód, sújt a válság, nagy a drágaság, és részletezd azt a gombás eredetű fertőzést, amitől a barátnőd nem bír megszabadulni. Ha menne, vagy szólna, ne engedd, csak mondd és mondd, ne vegyél levegőt, Legközelebbb meggondolja. De ellenszenves leszel.

2009. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

1., Vegyél fel egy "Kösz, jól vagyok!" feliratú pólót, vagy tűzz az asztalodon lévő virágcserépbe egy ilyen szövegű zászlócskát, vagy a lámpádhoz is erősítheted. Ha valaki kérdez, csak mutass rá...

2., Ha kérdezik, hogy vagy, mondd, hogy nagyon jól, mert épp most léptél be egy remek MLM céghez és nagyon szeretnéd neki is elmondani ezt a fantasztikus lehetőséget... azonnal le fog lépni :D

2009. ápr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

A leghatékonyabb módszer:

Válaszolj őszintén!

+: Köszi, köööööössz! Annyira jól esett, hogy megkérdezted, képzeld, tök jól vagyok, mert a múltkor, ahogy mentem haza, megláttam egy reklámhirdetést, és elgondolkodtam, hogy hol is az én helyem tulajdonképpen?, és venni kéne a sátorfámat, de aztán arra gondoltam, hogy jó nekem itt, mert tegnap is láttam azt a titokzatos nőt az utcánkban, és etc etc etc (remélem, érzékeled, hogy ez itt egy kitaláció, és a lényege kb annyi, hogy csak mondd és mondd és mondd.) Részletezd a lehető legapróbb részletekig, hogy miért is vagy olyan jól, térj ki mindenre, arra is, hogy mit reggeliztél, és ez a reggeli mennyiben járult hozzá a jókedvedhez... Hidd el, egy idő után egyáltalán nem fogja őket érdekelni, és nem fogják kérdezgetni, hogy vagy.

-: Jaj, nem vagyok jól. (zsepit ne feledd :P), szerintem én vagyok a világ legszerencsétlenebb embere. Folyton fájnak a beleim, nem tudok vele mit kezdeni, az orvos szerint együtt kell élni a fájdalommal, de hogyan, ha a lelkem sokkal jobban fáj?!, úgy érzem, mindenki engem utál, és te is csak azért kérdezed meg, hogy hogy vagyok, mert... inkább ne is beszéljünk róla... stb stb stb. Itt is a lehető legrészletesebben XD

Bárhogy is vagy, részletezd. Tőlem azóta nem kérdik, hogy vagyok XD

Na meg a másik: "ugyanúgy"


különben nem kéne ebből akkora ügyet csinálni, azt úgyis megérzed, ha valaki komolyan kérdi,hogy vagy. A többi meg csak üres formaság...


(23/L)

2009. ápr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

a pólósat kiegészíteném:

elejére mehet a szöveg "Kösz, jól vagyok!"

hátuljára pedig valami ilyesmit: "Bevetted?"

vagy "Szarul, de büszkén". :D

Két ellentétes jelentésű szöveget.


De tapintatosan lerázni senkit se lehet, a hogyvagy már a köszönés része szinte... nem is muszáj rá válaszolni.

2009. ápr. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!