Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik zavar jobban, ha...

Melyik zavar jobban, ha valaki más tájszólással beszél, mint te, vagy az, ha valaki nem tud és nem is akar helyesen írni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 16:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Utóbbi. A tájszólást ő így tanulta, benne van, az írást viszont így "nem" tanulta, az pedig a saját hibája.
2011. szept. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
A második. A tájszólás a nyelv része, ahogyan a helyesírás is. Tehát itt csak a másodikkal van gond.
2011. szept. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Természetesen a második, és szerintem nem nagyon van olyan értelmes ember, akit jobban zavarna az első.

Még annyit, hogy sajnos a hibákat is sokszor tanulják: hogy elé mindig vessző, háttal nem kezdünk mondatot, stb. Egyik sem igaz, szövegkörnyezet és jelentés kérdése.

2011. szept. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A második a problémás, de csak akkor várom el a másiktól, ha én is tökéletesen írok helyesen(beleértve a vesszőket, írásjeleket és egyéb nyalánkságokat), ami kizárt. Errefelé minden második hozzászólás a helyesírásról szól, pedig senkié nem kifogástalan, akkor pedig eléggé visszás a dolog.
2011. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Mé, tán bajod van a tájszólással, hee? Oszt mé nem tetszik? :D
2011. szept. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Valóban, engem is a második zavar, de persze én sem tudom jól leírni azt, hogy "margit-hídi", vagyis nem vagyok sosem biztos, hogy ezeket jól írom-e. Viszont ha valaki szól, hogy bocs, de kihagytál egy vesszőt, vagy a nem helyett azt írtad, hogy nme, akkor nem kezdek el vitatkozni - mint itt nagyon sokan -, hanem megköszönöm.


Egyébként eme kérdésem onnan jött, mert valaki feltett egy tájszólással kapcsolatos kérdést, ahol leírta, őt ez mennyire zavarja. Viszont a kérdése tele volt vesszőhibával, páran felhívták erre a figyelmét, mire elég gorombán reagált.

2011. szept. 20. 17:11
 7/14 A kérdező kommentje:
Én tájszólással beszélek, szóval engem abszolút nem zavar a másé se.
2011. szept. 20. 17:12
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a 2. főleg ,ha nem is akar valaki helyesen írni.


A tájszólás meg olyan ,hogy ezt az élet így hozza. Nálunk a viharsarkon pl a gyors beszéd a tájszólás része így ,ha elutazunk olyan mintha 0,75*ös sebességgel néznék filmet. Szép meg jó,de megalszik a tej a szájában mire kimond valamit.

Persze ezt csak magunk közt..

2011. szept. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

A második.

A tájszólás nem "hiba", olyan nyelvi környezetben nőtt fel, ahol a tájszólás él.

2011. szept. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ava87 ***** válasza:
100%
A második, az eszméletlen módon tud irritálni. De azért bevallom, engem a tájszólásnak bizonyos formái szintén zavarnak. Pontosabban, inkább az zavar, amikor valaki helytelenül mond valamit, és ráfogja, hogy az tájnyelv. Pl. amikor valaki nákol. Mert az mondjuk oké, hogy szeg vagy szög, zsemle vagy zsömle, de a "Tudnák még enni." egyszerűen nem helyes.
2011. szept. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!