Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan és miért képesek olyan...

Hogyan és miért képesek olyan sokan úgy elbambulni közlekedési eszközökön, vagy az utcán, hogy perceken keresztül csak bámulnak egy vadidegen embert, és akkor sem hagyják abba, ha a másik jelzi, hogy zavarja, hogy nézik?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Melyik zavar téged? A bambulás és a bámulás nem ugyanaz. A bambulásnak nincs alanya, hanem csak véletlenül esel bele az ember látómezőjébe. Nincs mögötte szándék. A bámulás pedig tudatos dolog, egyfajta elemző tevékenység. Ez tényleg zavaró lehet.

Aki elbambul, arra nem érdemes haragudni. Tudni kell különbséget tenni, a saját érdekedben.

2011. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert a buszozás unalmas. Én is így járok naponta, csak én az ablakon bámulok kifele. De olyan szinten képes vagyok erre, hogy tényleg azt sem tudom hol vagyok.
2011. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fú, ma 13:42, Te nagyon profi vagy...
2011. okt. 2. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!