Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Önkéntes munkára megyek,...

Önkéntes munkára megyek, lehetnek "feltételeim"? Nem kellemetlen?

Figyelt kérdés
Kórházba megyek önkéntesnek, régi vágyam ez, mert eü-i hallgató vagyok. Szeretném az empátiát és a humanitást igazán megtanulni és nem padban ülve. DE, nem tudom rávenni magam, hogy fürdessek vagy pelenkázzak. Még érintetlen vagyok, életemben először nem egy idős férfi péniszét szeretném mosdatni. Ezt viszont, nem szeretném másokkal megosztani. Nagyon ferde szemmel fognak rám nézni ha ezt a 2 dolgot nem végzem el? Szivesen osztok gyógyszert, beszélgetek, ágyat húzok, reggeliztetek, vacsoráztatok, de ezeket nem. Nagyon rossz ember vagyok? Kétségeim vannak. :(
2011. okt. 5. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Önkéntesként nagyrészt ilyesmit tudsz elvégezni, így ezt kikerülni nem fogod tudni. Azt viszont megkérheted, hogy gyerekosztályra tegyenek, gondolom, egy bébifütyi látványa nem okozna meghasonlást. Vagy a nőgyógyászaton is meglehetősen kevés a pénisz (ha csak nem a dokié:)).
2011. okt. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésből írok, de miért mentél az egészségügybe, ha ezekre nem vagy képes? Elhiszem, hogy nem valami felemelő munka, de te választottad nem? Azt a munkát kell csinálnod, amit adnak. És jobb érzés lesz neked, hogy segíthettél az arra rászorulókon.
2011. okt. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem ápoló leszek, a munkámban semmi ilyet nem kell majd csinálnom. Nem lesz felemelő, már írtam indokot, ezen kívül még van pár nyomós, amit ide nem írok ki. Szerintem ezen a 2 dolgon kívül még elég sok mindenben lehet segíteni.
2011. okt. 5. 19:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyet kell értenem a második válaszolóval. Jó hogy írtál indokot, és ezen felül is vannak nyomós indokaid, de ha neked ilyen derék vágyaid vannak, hogy segíts másokon, és külön szeretnéd, hogy az empátiát, humanitást ne a padban ülve sajátíts el, elég hülyén hangzik mindezek után a "DE" szócska..

Egyébként szerintem nem kell félned ettől. Ha majd szembenézel a dologgal, biztos nem lesz "ijesztő", csak most így messziről. Legfeljebb valami főmukival megoszthatod ezeket, neki elmondhatod a nyomós indokot is, talán tekintettel lesz rá.

2011. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehetnek feltételeid! Önkéntesként nem vagy köteles mindent lenyelni, ha simán most kezdenél valahol -fizetésért- akkor a régiek pont a legszarabb melókat bíznák rád (mint a pelenkázás) így viszont nyugodtan tisztázhatod, hogy mit vállalsz és mit nem. Kirúgni úgysem tud, nincs vesztenivalód.
2011. okt. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó hát akkor, hogy mindenki értse, kiskoromban, majdnem megeroszakolt egy férfi aztán mivel nem sikerult neki (teljesen)(nem rajta múlott), jól meg is vert. Keptelen lennék egy férfit rendbe tenni, nem megy, semmiképpen. Emellett, hithu, ortodox családból származom, ha megtudják lenyelnek keresztbe, bár ezt a kockázatot még vállalnám. Beszélek majd a foorvossal, remélem hogy megfogja érteni.
2011. okt. 6. 14:13
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
A hithű ortodox család miért akadály? Régen is az ápolók többnyire hithű emberek közül kerültek ki, mert segíteni akartak. Gondolom ott sem volt kikötve, hogy "segíts gyermekem felebarátodon, de nehogy megérints egy meztelen férfit!!". Vagy akkor képzelem milyen hasznos munkát végeztek..
2011. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Gondolom a másik indokomra nem találtál fogást, hát hoztad ezt... Na mindegy, igen régen is voltak ápolók, de nem fiatal szuz! lányok. Ez nálunk nem szokás. Részemrol zárom a témát, doki ismerosom megnyugtatott, hogy mivel én teszek szívességet, ennyit igazán kérhetek, senki nem fog rossz szemmel nézni.
2011. okt. 6. 21:21
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Azért nem reagáltam a másik indokra, mert a kutya nem kérdezte, te meg elejtetted, mintha annyira nyaggatott volna bárki is..
2011. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!