Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy magyarázzam meg finoman...

Hogy magyarázzam meg finoman hűtőtársaimnak, h nem szeretem ha eleszik előlem a kaját?

Figyelt kérdés

koleszos vagyok, többen osztozunk egy hűtőn. Nem tudom hogy ez másoknál hogy működik, de én nem szeretem azt, ha kérdés nélkül esznek a kajámból, mivel én se eszek az övékből. nem egyszer koppantám már, h ja, ezt szeretnék enni, és tudom is h megvan minden hozzávalóm, de közben mégsincs, mert valaki megette. Aztán gondolkozhatok h mit főzzek.


Hogy kérjem meg őket úgy h ne legyek durva?


2011. okt. 6. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha mégegyszer valaki eszik a kajámból kitekerem a nyakát.
2011. okt. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a munkahelyen valaki kiírta egyszer tök kultúráltan a hűtőre, hasonlóan és rövidebben, mint ahogy most ezt Te leírtad. Szerintem ez működhet!
2011. okt. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem használtam a hűtőt a koliban, tudtam, hogy úgyis kilopják.

De pár ötlet:

- Néhányszor tegyél be romlott kaját, hamar megtanulják, hogy a tiéd romlott, és nem esznek belőle. :D

- Kösd el a szatyor száját, ragaszd le, ilyesmi. Minél több meló van a megszerzésével, annál kevésbé valószínű, hogy elviszik.

- Ha valakit rajtakapsz, tegyél róla, hogy többször ne legyen kedve.

2011. okt. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 MarySue ***** válasza:
100%

Használj "csalit"!

Egy kis adag finomságba keverj hashajtót (persze ne annyit, hogy az illető beledögöljön xD), és

1.) rögtön megtudod, ki zabált bele

2.) többet nem fogja tenni :)

2011. okt. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a hashajtóra szavaznék. Veszel egy üveg guttalaxot, kissé meglocsolod vele a kaját (nem kell spórolni, nem okozol maradandó kárt vele) aztán berakod a hűtőbe és vársz. Aki lef*ssa a bokáját, az volt a torkos.
2011. okt. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy zacskó és felcimkézed, hogy az a tiéd, vagy pedig egy olyan alkalommal amikor beleevett valaki a kajádba és ezért te nem tudod megfőzni amit szeretnél, hangosan, feltűnően kiakadsz, hogy "miért kell mindig megenni más kajáját stb stb." Én is koleszos vagyok, nálunk szobánként van hűtő, viszont az egyik szobatársam evett ki mindig mindenünkből. Végül az lett a közös megegyezés, hogy mindenki eszik mindenből amit talál. Ez inkább sajtra, vajra, szalámira vonatkozik és persze mindenki szól, ha megevett valamit, hogy ne legyen belőle koppp... Ha valakinek főtt kajája, csokija, ilyesmije van a hűtőben azt tiszteletben tartjuk, vagyis ha nagyon megkíván valaki valamit ami nem az övé, akkor legalább egy kérdést megereszt hogy szabad-e.
2011. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Idegbeteg számlálóbiztos ***** válasza:
67%

Mindenképpen tudasd velük, különben felfalnak mindent.

Pl. így:

-Sunyi kis patkányok! Ne zabáljátok a kajámat vazze', mert jön a számlálóbiztos és nem lesz mivel megkínálnom!

2011. okt. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Finoman sehogy. Üvöltésből jobban ért a paraszt.
2011. okt. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hashajtóra szavazok én is:)

vagy írd ki rá.

2011. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Edd meg az övékét... Én is ezt műveltem a szobatársammal, aztán leszokott róla.

Ha meg esetleg ők nem vásárolnak vagy nem hoznak kaját, akkor üvöltsd le a fejüket, esetleg tényleg csomagold be 100 zacsiba hogy minél több meló legyen a kibontással.

2011. okt. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!