Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen üdvözlés, köszönés...

Milyen üdvözlés, köszönés illendő az alábbi esetekben?

Figyelt kérdés
Én 16F vagyok. Mindig bajban vagyok, hogyan köszönjek idegeneknek (és hogyan mutatkozzam be). Pl mi a teendő, ha a másik fél velem egykorú lány? Csak egyszerűen szia, semmi kézfogás, semmi? Az olyan ridegnek tűnik. No és ha egy idősebb hölggyel találkozom, pl 30-40-50-essel? Nekem a kézfogás lenne természetes mindenkivel, nem értem, miért van ez a "lánnyal juj nem fogunk kezet mert húha jajaj". Sztem hülyeség. No de akkor mi van végül is?:D
2011. febr. 9. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 41 éves vagyok.Ha egy veled egykorúval találkozom, akit nem ismerek, a jó napot kívánok, vagy csókolom tökéletesen megfelel, és én nem idegenkedem a kézfogástól sem.

Persze nem vagyunk egyformák...

2011. febr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Fiataloknak, veled egykorúaknak a szia megfelelő köszönési forma, ha nem ismered kézfogással be is mutatkozhatsz. Bár fiú vagy, ezért a nőnek kéne kezet nyújtani neked, de ezt szerintem a mai fiatal lányoktól ne nagyon várd, ezért te is nyújthatsz neki. Idősebbeknek megfelel a napszaknak megfelelő köszönés ill. a csókolom, kezit csókolom (nők esetében). A 40-es, 50-es korosztály akár a szüleid is lehetne, szóval ők nem szeretik a tegeződést, persze van kivétel, de az meg úgyis szólni fog. Ismeretlenül senkit nem illik letegezni (idősebbeket).
2011. febr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Első szabály : lány/nő fiúnak, idősebb fiatalabbnak.

Most egy kicsit eltérek a kérdéstől annak reményében hátha tudok evvel is segíteni.

Nézzünk egy konkrét esetet. Egy idősebb férfi/nő közeledik feléd. Ismered. Te köszönsz rá elöször. Ő neki elméletileg vissza kell köszönnie. Ha kezet nyújt kezet fogsz vele ha nem akkor nem.

Szerintem lányka/nőnek és idősebb férfinak kezet nyújtani bunkóság. :)

De ez csak az én véleményem.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az utolsóra reagálnék: ha nem nyújt kezet, akkor mi legyen? Csak "Szia Gipsz Jakab vagyok"?
2011. febr. 9. 21:13
 5/6 anonim válasza:
Röviden és tömören válaszolnék: Igen :)
2011. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En mindig vidaman kozeledem az emberekhez, tehat amikor talalkoznom kell, akkor egy mosollyal, de mar nyujtom is a kezemet es igy koszonok, de mar be is mutatkoztam.

Nalam teljesen mindegy, hogy mennyi idos a szemelyiseg, mivel nem figyelem a kort, mindig megadom a tiszteletet!

A jelenlegi menyemmel is igy talalkoztam eloszor es a legjobb baratnom!

Tiszteletre gondolj! Ne foglalkozz azzal, hogy hogyan reagal a masik.

Egy fiatalt is fogadhatsz ugy is, hogy: Jo napot, vagy szia, vagy szerbusz, de egybol fogjal Vele kezet is, ha meg nem ismered, s kozben a szemebe nezzel.

2011. febr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!