Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendégség. Mit illik vinni?

Vendégség. Mit illik vinni?

Figyelt kérdés

Egyik barátom édesanyja meghívott hozzájuk vasárnapi ebédre fb-on. Simán belementem a dologba, végül is miért ne?!

Viszont felmerült bennem pár kérdés..

1., Illik vinni valamit. Nem akarok bunkó módon üres kézzel beállítani.. de mit? Csokit tudom, hogy nem eszik. Virágot.. Azt nem randevúra szokás?

2., Tegezzem, hogy mutatkozzak be? Ő is simán letegezett, ebből adódóan én is őt vagy inkább mutatkozzak be rendesen, illedelmesen, magázzam és akkor úgy is mondja h tegezzem nyugodtan?

Mi a menete ennek, hogyan kéne?:)

Köszi előre is!


2011. okt. 17. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy üveg jóféle bort vihetsz, de ne olyan Bartos-féle koccintósat, hanem minőségi fehéret.

Ha sült lesz, akkor vihetsz vörösbort is.

2011. okt. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja és semmiképp ne tegezd le előre azért, mert ő is tegez, ez illetlenség.

Csak ha felajánlja, akkor és csakis akkor tegezheted.

2011. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha férfi vagy,akkor nyugodtan vihetsz virágot néhány szálat,de semmiképpen ne pirosat. Nőknek nem illik bort vinni.
2011. okt. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát az, hogy férfi vagyok.. talán túlzás. :) 18 éves múltam.
2011. okt. 17. 23:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Vigyél egy pár szelet sütit, lazán add oda, hogy ebéd utáni desszert, azt' jólvan.
2011. okt. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!