Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Önző dolog, nem önző?

Önző dolog, nem önző?

Figyelt kérdés
Tizenhét éves srác vagyok jól kijövök az emberekkel, viszont probléma az, hogy nem igazán adok barátoknak ismerősöknek abból amim van. Többi lentebb...
2011. okt. 18. 16:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Régen viszont nagyon önzetlen voltam és ezt sajnos senki nem vette észre. De ahogy ezt megelégeltem, és az ellenkezőjét tettem egyből én lettem az önző. Segítsetek, hogyan tudnám ezt megoldani?
2011. okt. 18. 16:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Már miért kellene boldog-boldogtalannal megosztani a dolgaidat? Ne tedd, így legalább hamar elmaradnak mellőled az érdekemberek. Mondjuk azért arra figyelj, hogy ne menjen át az egész "fillérb.aszásba" sem.
2011. okt. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
találd meg a középutat.nem kell mindent önzetlenül odaadni,és nem kell fösvénynek sem lenni.
2011. okt. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bánomisén ***** válasza:

Mit kell ezen megoldani? Nem vagy köteles szétosztogatni mindenedet. Majd ha úgy látod, hogy kell valakinek segítened, akkor biztos meg fogod tenni.


Ha eddig mindenki ahhoz szokott hozzá, hogy ami a tiéd, az az övék is, akkor persze, hogy önzőnek mondanak, amikor visszakapcsolsz normál üzemmódba.


Az, hogy meghúzod a határt az "enyém" és a "tiéd" között, az nem önzőség, hanem természetes dolog.

2011. okt. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sztem nem önző dolog, bár ha te elmész egy haverodhoz felzabálsz minden kaját, akkor ömónzőség, ha nem enhógeded be a lakásodba.
2011. nov. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!